Ezúttal is a legjobb egyesületek között zártak karatésaink

Jól kezdődött ez az esztendő karatésaink számára, hiszen az egyesületi rangsorban a harmadik helyen zárt a BVSC-Zugló a WKF Karate Liga 2. fordulójában. Sportolóink 5 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzérmet nyertek az UTE által rendezett versenyen.

Legutóbb bő két hónapja, a WKF Karate Liga 1. fordulójában léphettek tatamira karatésaink hasonló versenykörülmények között. Bátaszéken az egyesületi rangsorban a második helyen zárt klubunk, így joggal bízhattunk benne, hogy az UTE Megyei úti csarnokában rendezett 2. fordulóban is kiemelkedő eredményeket érnek el sportolóink. Ez pedig így is lett.

Közel harminc fővel képviselte magát a BVSC-Zugló a versenyen, amelyet körmérkőzéses rendszerben bonyolítottak le, ezzel is azt szolgálva, hogy minél több meccset játszanak a sportolók, hiszen többen közülük tavaly március óta nem versenyeztek.

A novemberi versenyhez hasonlóan Szinák Csaba Zalán (-52 kg, kadet) és Tóth János (+75 kg, U21) is aranyérmet szerzett, hozzájuk pedig ezúttal Bagotai Viola (+47 kg, U12-13), Gyurics Lilien (+40 kg U10-11) és Torma Enikő Vivien (-42 kg, U12-13) csatlakozott. Továbbá szintén csak egy hajszállal maradt le a dobogó legfelsőfokáról Béres Botond (-67 kg, U21), Szodorai Bianka (-55 kg, U21), Hab Gábor (-61 kg, junior) és György Dániel (+75 kg, felnőtt). Ők ezüstérmet gyűjtöttek be.

Bronzból is kijutott sportolóinknak három medália is, Nemes Maja (-47 kg, U12-13), Gahrimanov Revan (-52 kg, kadet) és Szodorai Bence (+63 kg, kadet) révén. Míg Németh Liliána (+40kg, U10-11), Erős Eszter (-47 kg, U12-13) és Kelemen Kinga (+53 kg, junior) a pontszerző negyedik helyen végzett.

Sportolóink így 5 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek, ezzel pedig az egyesületi rangsorban az előkelő harmadik helyen zártak. Legközelebb február elején, Zalaegerszegen folytatódik a WKF Karate Liga a 3. fordulóval.

Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek! Hajrá BVSC!

Fotók: Nagy Ákos