Híreink
Kategória cikkjei
Vasárnap lezárult a labdarúgó NB III 2021-2022-es szezonja. Labdarúgóink a tavalyi évhez hasonlóan ismét ezüstérmesek lettek, így ezúttal sem volt távol a feljutás. De nézzük, hogy a számok nyelvén hogyan sikerült ez az idény!
Ez az, megvan! Röviden így is összefoglalhatnánk, hogy mit éreztünk akkor, amikor a BVSC-Zugló megnyerte a Kispest elleni női röplabda NB I osztályozó visszavágójának második szettjét. Ugyanis ezzel lett meg a 20 éve várt feljutás!
Remek hétvégét zártak vívóink a nemzetközi porondon! Andrásfi Tibor előbb egyéniben jutott a legjobb 8 közé a Tbilisziben rendezett párbajtőr világkupán, majd a csapattal lett bronzérmes. Szűcs Luca pedig az U23-as Európa-bajnokságon szerzett ezüstérmet!
Vasárnap 18 órától rendezik a visszavágót a női röplabda NB I osztályozóján. Az első felvonást 3-0-ra a BVSC nyerte meg a Kispest vendégeként, így a mieink hazai pályán harcolhatják ki a feljutást!
Férfi kézilabdázóink a csapat eddigi legnagyobb sikerét érték el azzal, hogy a Budapest I. osztályból feljutottak az NB II-be! Videós összeállításunkban Sebestyén Ákos, valamint a vezetőedző Szakál Dániel értékeli a sikert!
Négy, a hazai világbajnokságra készülő úszónk is jól szerepelt a hétvégén a Mare Nostrum-sorozat első állomásán Monacóban. Míg fiataljaink a V4 Olimpiai Reménységek Nemzetközi Úszóversenyről szállították az érmeket Prágából!
A Budapest I. osztály alapszakaszát a második helyen zárták férfi kézilabdázóink, akik a múlt héten sikerrel vették a rájátszás első felvonását is. Így vasárnap az NB II a tét fiatal csapatunk számára!
Terdik Ivett bombagóljának köszönhetően utolsó hazai mérkőzését 1-0-ra megnyerte a BVSC-Zugló NB II-es női labdarúgó csapata, amely így a Metis után a Dunaújvárost is oda-vissza verte a bajnokságban!
Ahogy beszámoltunk róla, női röplabdázóink heroikus küzdelemben maradtak le egyelőre az NB I-es feljutásról. A Veszprém elleni találkozót elevenítjük fel, de már előre is tekintünk, hiszen a következő hétvégéken még kivívhatjuk az NB I-es tagságot!
Szombaton 16 órától női röplabdázóink a döntő visszavágóját játsszák az NB II-ben a Veszprém ellen. A találkozó előtt vezetőedzőnk Daróczi Gergely és csapatkapitányunk, Nyuka Noémi árulta el, hogy mit várnak az összecsapástól.
Ha május, akkor nem csupán az érettségivel, hanem a bajnokságok véghajráival is meg kell küzdeniük utánpótlás vízilabdázóinknak. A serdülők a múlt hétvégén az ötödikek lettek, míg az ifik péntektől hazai medencében bizonyíthatnak a férfiaknál.
Bár 3-2-re kikaptak röplabdázóink Veszprémben az NB II döntőjének első felvonásán, a párharc teljesen nyílt a május 14-i visszavágó előtt, köszönhetően annak, hogy 0-2-ről is sikerült egyenlíteni. A találkozó után Rózsa Nóra játékosunk és Daróczi Gergely vezetőedző értékelt!


