Bár az augusztus az alapozásról és a felkészülésről szól szinkronúszóinknál, a szakosztály remek eredményekkel zárta a szezont. Horváth Erikával tekintettünk vissza ezekre a sikerekre!
Híreink
Kategória cikkjei
Szenzációs eredményt ért el a belgrádi világbajnokságon az U18-as magyar férfi vízilabda-válogatott, ahol a mieink ötméteresekkel győzték le a házigazda Szerbiát a fináléban. Fiatal játékosunk, Balogh Botond értékelte honlapunknak ezt a remek sikert!
Talán csak legmerészebb álmainkban gondoltuk, hogy úszóink ennyi dobogós hellyel zárják a római Európa-bajnokságot. 5 fős csapatunk minden tagja legalább egyszer dobogóra állhatott és összesen hét alkalommal került sportolónk nyakába érem!
Bár a bajnoki hatodik hely automatikusan nem ért volna nemzetközi kupaindulási jogot férfi vízilabdázóink számára, az előzetes hírek igaznak bizonyultak és az európai szövetség bővíti az Eurokupa mezőnyét. Így a BVSC ismét ott lehet a nemzetközi porondon!
Négyből négy győzelemmel zárt csoportja élén az U18-as férfi magyar válogatott a belgrádi korosztályos világbajnokságon. Játékosunk, Balogh Botond gólokkal járult hozzá az egyből negyeddöntőbe jutáshoz, ráadásul a zárófordulóban a meccs legjobbja lett.
Tulajdonképpen szinte minden napra jut BVSC-s érem a római úszó Európa-bajnokságon! Vasárnap a 4x100 méteres férfi gyorsváltó állhatott fel a dobogó második fokára, Németh Nándorral és az első felnőtt világversenyén szereplő Mészáros Dániellel a soraiban!
Továbbra is remekelnek úszóink a római Európa-bajnokságon! Szombaton Kovács Benedek állhatott dobogóra, aki 200 méter háton fantasztikus egyéni csúccsal lett második. Németh Nándor pedig 100 méter gyorson az ötödik helyen zárt!
Világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki bronzérem. Többek között ezeket a sikereket érte el Major Sándor kötöttfogású 100 kg-ban a BVSC színeiben. A kiváló korábbi birkózó fiataljaink nyári táborába is ellátogatott, mi pedig felelevenítettük vele pályafutását.
A magyar úszósport történetének 100. aranyérmét nyerte a férfi 4x200 méteres gyorsváltó a római úszó Európa-bajnokságon, két BVSC-s sportolóval, Németh Nándorral és Holló Balázzsal a soraiban. Késely Ajna pedig a női váltóval állhatott dobogóra!
A budapesti vizes világbajnokság után nem sokat pihenhettek úszóink, hiszen csütörtöktől jövő szerdáig Rómában vár rájuk Európa-bajnokság. A 25 fős magyar csapat ötödét a BVSC adja, ráadásul akár az érmekért is versenyben lehetnek a mieink!
Magasra tette a lécet a BVSC NB III-as labdarúgó csapata! Ugyanis egy hét leforgása alatt mindhárom tétmeccsét megnyerte az együttes és 15-1-es gólkülönbséggel abszolválta a két bajnoki- és egy kupamérkőzést. Utóbbi találkozón a Teskánd volt az ellenfél.
Ahogy már korábban is beszámoltunk róla, többek között Holló Balázs és Békési Eszter is a BVSC-ben folytatja pályafutását. Az egriektől érkező úszók edzőjével, Kovács Ottóval beszélgettünk a célokról és arról, hogy találtak rá klubunkra!
A korábbi évek sikerei után idén is megszervezzük a külföldön már jól bevált szülő-gyermek focit, ahol a játékos edzéseken a fiataloknak nem kell lemondaniuk a szülői támogatásról még a pályán sem. A 2018-ban született gyermekeket várjuk augusztus 23-tól!


