Németh Nándor a 4x200 méteres gyorsváltóval arany-, míg a 4x100-assal ezüstérmet szerzett a római Európa-bajnokságon. A sikeres nyár után már elkezdte a felkészülést tehetséges úszónk, aki egy kis ideig háton szerepel majd a gyors helyett.
Híreink
Kategória cikkjei
Ha szeptember, akkor az nem jelent mást a vívóknál, mint a hazai válogatóversenyek kezdetét. BVSC-s sportolóink számára jól sikerült a nyitóhétvége, hiszen fiataljaink érmekkel és értékes helyezésekkel zártak.
Remek nyarat zárt Balogh Botond, hiszen két hét alatt az U18-as és U16-os férfi vízilabda-válogatottal is világbajnok lett. Sportolónk mesélt az utóbbi időszak élményeiről, valamint azt is elárulta, hogy milyen célokat tűzött ki erre a szezonra!
Elekes Tamara remek nyarat zárt, hiszen aranyérmes lett 400 méter vegyesen az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Azóta pihent kicsit, de már elkezdte a felkészülést a következő szezonra. A nyár élményeiről és a jövőbeli tervekről is beszélgettünk vele!
Hibátlanul zárta a csoportkört a magyar férfi U19-es vízilabda-válogatott a montenegrói Európa-bajnokságon. Játékosaink közül Mészáros Mátyás a házigazdák elleni csoportrangadón a meccs embere lett, de Tátrai Dávid is értékes gólokat szerzett már.
Ahogy beszámoltunk róla, labdarúgóink helytálltak az NB I ezüstérmese, a Kisvárda ellen vívott Mol Magyar Kupa mérkőzésen. Ezúttal Urbán Flórián, valamint Kelemen Patrik értékelte a találkozót!
A BVSC Openen 50 gyermekotthonban élő fiatal vehetett részt a Szülők Háza Alapítvány által életre hívott „Tegyél Jót” program keretében. A gyermekek kipróbálhatták a nálunk megjelenő sportágakat is.
Nem kisebb ellenfél látogatott a Szőnyi útra a labdarúgó MOL Magyar Kupában, mint az NB I tavalyi ezüstérmese, a Kisvárda. A BVSC 25 percig jól tartotta magát esélyesebb riválisa ellen, utána viszont a vendégek 5 perc alatt eldöntötték a találkozót.
A nyáron eddig két korosztályos világversenyt rendeztek a férfi utánpótlás vízilabdázóknak és mindkét alkalommal aranyérmes lett a magyar csapat. Jó hír, hogy a harmadik eseményen, az U19-es Európa-bajnokságon is két játékosunk ott lehet!
Két éve a DVSC, egy éve a Fehérvár látogatott MOL Magyar Kupa meccsre a Szőnyi útra. Ezúttal az NB I ezüstérmesét a jelenleg is második helyezett Kisvárdát fogadja az NB III Keleti csoportjának listavezetője, a BVSC.
Augusztusban múlt 39 éve, hogy Vörös László a BVSC-hez került. Azóta rengeteget tett a birkózó szakosztályért. Laci bácsi nyugdíjas lett, így szakosztályunk elbúcsúztatta őt, míg a BVSC Openen megakapta az Örökös Tagnak járó elismerést is Szatmáry Kristóf elnöktől.
Folytatódott az elmúlt évtizedben már megszokott infrastruktúra-fejlesztés a BVSC-Zuglónál. Ennek a folyamatnak legújabb állomása a Tatai u. 79. szám alatt található sportkomplexum fejlesztése volt, ahol az egyesület új szakosztállyal is bővült.
A BVSC Open keretében rendezett röplabda szakosztályunk U20-as felkészülési tornát, ahol remekül szerepeltek a mieink. Makai Péter vezetőedző együttese tornagyőzelemmel hangolt a szezonrajtra.


