A bajnoki szüneteket kihasználva hagyományosan idén is visszatekintünk felnőtt csapataink őszi eredményeire. Sorozatunkat női vízilabdázóinkkal kezdjük, ahol Stieber Mercedes a nyáron vette át a csapat irányítását.
Híreink
Kategória cikkjei
Első alkalommal rendeztek az utánpótlás számára rövid pályás országos bajnokságot. A szegedi viadalon a BVSC-s úszók remek eredményeket értek el és az országos csúcsok mellett 10 arany-, 16 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek!
Még novemberben szerzett bronzérmet az Indonéziában rendezett karate SeriaA versenyen Bartha Nikola. Sportolónk edzőként is dolgozik és abban biztos, hogy szeretné, ha tanítványa ott lenne a jövő évi hazai világbajnokságon. Vele beszélgettünk!
Hazai győzelemmel zárták labdarúgóink a 2022-es naptári évet az NB III Keleti csoportjában. Ez pedig azt jelenti, hogy ősszel az összes meccsét megnyerte a csapat házigazdaként és veretlenül várhatjuk a februári folytatást!
Hosszú idő után térhet vissza a pástra olimpiai negyedik helyezett kardozónk, Márton Anna. Sportolónkkal többek között a sport és az anyaság egyensúlyáról, a térdműtét utáni rehabilitációról és az olimpiai célokról is beszélgettünk!
Jó eredményekkel térhettek haza birkózóink a csehországi nemzetközi versenyről, ahol egy ezüst- és két bronzérem mellett további értékes helyezésekkel gazdagodtak sportolóink!
Parádésan szerepeltek vívóink a hétvégén rendezett versenyeken. Több korosztályban, mindkét fegyvernemben, azaz kardban és párbajtőrben is volt okunk az örömre. A felnőtteknél Szűcs Luca és Borsody Emma is döntőbe jutott!
Megszületettek az első tornagyőzelmek az újraszerveződött szakosztályunk életében. Az elmúlt két hétben több versenyen is részt vettek játékosaink, ahonnan érmekkel tértek haza.
A remek kezdés után a folytatás is jól alakult, ennek eredménye pedig az, hogy a BVSC nyerte meg az éremtáblázatot 25 dobogós helyezéssel a rövid pályás úszó országos bajnokságon. Beszámolónk a második két nap eseményeiről!
Nem panaszkodhatunk eddig úszóink szereplésére a rövid pályás országos bajnokságon. A kaposvári viadal első két napja után 8 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzéremmel áll a BVSC!
Ahogy beszámoltunk róla, egyéniben arany-, míg a csapattal bronzérmet nyert Andrásfi Tibor a szezonnyitó berni világkupán. Tehetséges párbajtőrözőnk árulta el a siker okait, valamint már következő céljáról is beszélt!
Márton-nap alkalmából a BVSC sportóvodája is megemlékezett az ünnephez kapcsolódó népszokásokról!
Óriási sikert ért el fiatal párbajtőrözőnk Bernben! Andrásfi Tibor ugyanis olimpiai- és világbajnokot is legyőzve nyerte meg Svájcban a szezon első világkupa-versenyét!


