Fantasztikus sikernek örülhetünk így év végén, hiszen a 2024-es esztendő legeredményesebb hazai sportegyesülete a BVSC-Zugló lett a Sportegyesületek Országos Szövetségénél (SOSZ)!
Híreink
Kategória cikkjei
A vívók számára is lezárult az év, amely felnőtt és utánpótlás szinten is kiemelkedő eredményeket hozott. Mindezek közül a legfényesebb természetesen Andrásfi Tibornak a férfi párbajtőrcsapattal szerzett olimpiai aranyérme. Mutatjuk, hogy kik lettek a BVSC-nél a korosztályok legjobbjai!
Olimpiai-, világ- és Európa-bajnokok társaságában avatta fel pénteken Szatmáry Kristóf, a BVSC-Zugló elnöke a Laky Károly Uszoda előterében lévő új emlékfalat, amelyen a klub bajnokai kaptak helyet. A párizsi olimpián aranyérmes Kós Hubert és Andrásfi Tibor egyaránt bízik benne, hogy még további sikereket érnek el a BVSC színeiben.
A magyar úszósport egyik legnagyobb ígérete, Pádár Nikolett 2025-től a BVSC-Zugló sportolójaként folytatja pályafutását. A friss rövid pályás világbajnoki ezüstérmes úszó Szegedről költözik a fővárosba, ahol nagy tervei vannak.
Úszó szakosztályunk is lezárta a 2024-es évet, ahol hagyományosan köszöntötték az év legjobbjait, valamint az idei esztendő bajnokait! Kós Hubert és Késely Ajna ráadásul a hazai szövetségnél is a legjobb úszó lett!
Két magyar bajnoki cím mellett egy ezüst- és két bronzérmet szereztek ökölvívóink a 101. Papp László országos bajnokságon a hétvégén. Nagy Bianka megvédte címét, míg Lakos Regina a tavalyi kihagyás után állhatott fel a dobogó legfelső fokára.
Kós Hubert 200 méter háton szerzett aranyérme után értékelt egyből a vegyes zónában a budapesti rövid pályás úszó-világbajnokságon, ahol többek között azt is elárulta, hogy két fő vágya, az olimpiai bajnoki cím és a hazai vb-arany után mi számára a következő cél!
Óriási küzdés, nagy fordítások, a végjátékig kiélezett küzdelem a bombaerős Ferencváros ellen! Bár a címvédő a végén négy góllal nyert, de a BVSC játékosai is nagyon büszkék lehetnek a teljesítményükre a férfi vízilabda Magyar Kupa döntőjében!
Végig vezetve és irányítva a mérkőzést, bejutott a BENU Férfi Vízilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe a BVSC-Manna ABC! Varga Dániel tanítványai nem hagytak esélyt a Szolnoknak és 16-12-re megnyerték az elődöntőt.
A 2024-es esztendő utolsó erőpróbája vár férfi vízilabdázóinkra a hétvégén. A Magyar Kupa négyes döntőben cél a fináléba jutás. Ez természetesen nem lesz könnyű, de a mieink szeretnének visszavágni a Szolnoknak a bajnoki vereségért.
Kós Hubert országos csúccsal ezüstérmes lett 100 méter háton a rövid pályás úszó-világbajnokságon a Duna Arénában! A többiek is jól teljesítenek, Késely Ajna 800 méter gyorson hetedikként zárt, míg Ilyés Laura egyéni csúcsot úszott 200 méter pillangón!
Kós Hubert szenzációs reggeli országos csúcsával kezdődött BVSC-s szempontból a budapesti rövid pályás úszó-világbajnokság. Rajta kívül még négy sportolónk mutatkozott be az első nap délelőttjén a Duna Arénában!
Fordulatos mérkőzésen, a végét sajnos a Dunaújváros bírta jobban, így megnyerte a női vízilabda BENU Magyar Kupa bronzmérkőzését. A BVSC tehát a negyedik helyen zárta a sorozatot!


