Ahogy arról beszámoltunk, a BVSC-Zugló úszói taroltak a debreceni Szerencsejáték Zrt. Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságon és megnyerték az összetett versenyt is. A hosszabb sérülés után először versenyző Késely Ajna szenzációs teljesítménnyel mutatta meg, hogy a legjobbak között van a helye: az egyéni számok közül 400, 800 és 1500 méteres gyorsúszásban is aranyérmet szerzett és a 4x200 méteres gyorsváltóval is a dobogó legfelső fokára állhatott fel! A verseny után a három hét múlva esedékes Európa-bajnokságra készülő Késely Ajnával készítettünk rövid értékelést!
Híreink
Kategória cikkjei
Három BVSC-s képviselte a BVSC-t a női kardozók idei első világkupa-versenyén, a páston Szűcs Luca és Pusztai Liza, az edzői stábban pedig Ravasz Etele. A lányok az egyéni versenyben nem tudtak dobogóra állni, de Battai Sugárral és Katona Renátával kiegészülve csapatban ezüstig jutottak!
Közel egy év és 10 nyeretlen vendég bajnokit követően, ebben a bajnokságban megszerezte első pontjait a BVSC- Zugló csapata idegenben. A Merkantil Bank Liga 13. fordulójában, bár korán vezetést szerezhetett volna a Videoton, de Zsótér kapufára lőtte a tizenegyest, és mint később kiderült a hazaiak meccslabdáját. A Vasutasok viszont egy formás akció végén, a Szentlőrinc ellen győztes gólt szerző Bacsa Patrik révén, az első félidő hajrájában megszerezték a vezető, és mint később kiderült győztes találatot. A BVSC így végül kereken 30 év után tudott győzni a Sóstói stadionban és bravúr győzelmének köszönhetően a 9.helyről várhatja a válogatott szünet utáni két szezonzárót.
Továbbra is listavezető női röplabdacsapatunk az NB I-ben! Daróczi Gergely tanítványai 3:0-ra nyertek az MTK ellen hazai pályán a 4. fordulóban. A találkozó után vezetőedzőnk és Jámbor Cecília értékelt.
A több hiányzó ellenére is megnyerte a BVSC az úszók országos bajnokságának klubok közötti pontversenyét. A debreceni ob-n összesen 11 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek sportolóink!
Győzelemmel kezdte a BVSC-Manna ABC a női vízilabda Eurokupa csoportkörét! Béres Gergely tanítványai már az első negyedben elléptek és bár zárkózott riválisunk végül 15-12-re múlták felül az izraeli Hapoel Yoqneam együttesét.
Szombaton 19 órától ismét hazai környezetben lépnek pályára női röplabdázóink az NB I-ben! Daróczi Gergely együttese az MTK-t fogadja a Szőnyi úton. A mérkőzés előtt vezetőedzőnk, valamint a kék-fehéreknél hat évet lehúzó Kiss Kornélia latolgatta az esélyeket.
Rövid ideig itthon tartózkodott Andrejszki Dóra, aki többnyire Németországban készül, de folyamatosan járja a rangos padelversenyeket. Játékosunk már a 114. helyen jár a világranglistán, de év végéig szeretne a Top100-ba is bekerülni. Kihasználtuk a lehetőséget és kétrészes videóinterjúnkban faggattuk Dórit, hogy látja jelenleg a céljait, milyen tapasztalatokat szerzett már a nemzetközi mezőnyben, vagy éppen miként választ magának párostársat.
A BVSC-Manna ABC női együttese is elkezdi a nemzetközi szereplését szombaton. A második számú európai kupasorozatnak számító Eurokupa csoportkörében egy görög és egy izraeli csapat vár a zuglói lányokra. Az első találkozót hazai pályán vívjuk az izraeli Hapoel Yoqneam ellen, a mérkőzés előtt Béres Gergely, csapatunk vezetőedzője mondta el röviden várakozásait!
A BVSC-Zugló labdarúgócsapata Székesfehérvárra látogat a Merkantil Bank Liga 13. fordulójában. A két csapatot mindössze két pont választja el egymástól, így, ha Dragan Vukmir együttese meg tudja őrizni jó formáját a bajnokságban, egy győzelemnek köszönhetően újabb riválisokat tudna megelőzni a tabellán, köztük a tavaly még NB I-es Fehérvárt is.
A BVSC-Zugló junior vb-bronzérmes kardvívója Papp Zsadány az elmúlt hetekben sokat hallatott magáról. Saját korosztályában kétszer, a felnőttek között pedig egyszer tudott Magyarkupa-fordulót nyerni. Fiatal tehetségünknek a jelenlegi az utolsó szezonja a juniorok között, jövőre már a felnőtt mezőnyhöz fog tartozni, a vele készült interjúban arról is beszélt mennyire nehéz belépni a felnőtt mezőnybe az utánpótlásból, valamint a közelgő taskenti junior Világkupáról, ahová hét BVSC-s vívó is meghívást kapott a magyar válogatottba.
Bő egy hónapja fejeződött be a csehországi Ostravában az U19-es ökölvívó Európa-bajnokság, ahol Váradi Neno Sándor képviselte a BVSC-t a magyar csapatban. Sanyi eddigi legjobb eredményét érte el az amatőr box világában, ugyanis bronzérmes lett a 80 kg-s súlycsoportban. Erről, a testvéréről, a szintén bunyós Krisztiánról és a becenevéről is mesélt Régi Dániel tanítványa.
2015. november 3-a szomorú nap volt a BVSC életében, hiszen a klub egyetlen háromszoros olimpiai bajnoka, Dr. Fenyvesi Csaba ezen a napon hunyt el. A kiváló vívóra emlékezünk!


