Hosszú idő után ismét a DVTK ellen lép pályára a BVSC-Zugló: szombaton 17:30-tól a Merkantil Bank Liga 6. fordulójában Miskolcon találkozik egymással a két együttes. A felek legutóbb 1999-ben mérkőztek meg egymással bajnoki találkozón, így több mint 27 esztendő után rendeznek újra tétmérkőzést a két klub első csapatai között. A szezon egyik gárda számára sem indult a tervek szerint, így a szombati összecsapás mindkét fél számára kiemelt jelentőségű lehet.
27 év után újra összecsap egymással a DVTK és a BVSC-Zugló első csapata! A két klub közös története több évtizedre nyúlik vissza, az élvonalban pedig már a múlt század harmincas éveiben is találkoztak egymással, igaz ezek a találkozók még nem feltétlenül számítanak a két együttes örökmérlegébe, hiszen Diósgyőri MÁVAG, Vasutas Előre vagy épp Budapesti Törekvés néven találhatóak a csapatok a korabeli tabellákon. A kilencvenes években viszont már a jelenlegi neveiken rendszeres ellenfele volt egymásnak a BVSC és a DVTK. Az 1991/92-es idényben a mieink 2–1-re legyőzték a diósgyőrieket a Szőnyi úton, majd Miskolcon gól nélküli döntetlen született. Egy évvel később még ennél is sikeresebb volt a BVSC: mindkét bajnokin 1–0-ás győzelmet aratott, így az egész szezont kapott gól nélkül zárta a DVTK ellen. A következő találkozásokon már a DVTK felé billent a mérleg, többek között egy 4–0-s miskolci sikerrel, de a BVSC később is tudott pontot szerezni. A két csapat legutóbb 1999 júniusában találkozott egymással bajnoki mérkőzésen, amikor a Diósgyőr 3–1-re nyert a Szőnyi úton. Az 1991/92 és az 1998/99 közötti időszakban nyolc alkalommal csatáztak az élvonalban: három BVSC-győzelem, három DVTK-siker és két döntetlen született. Külön érdekesség, hogy a BVSC három győzelméből kettő is Miskolcon született, az 1993-as 1–0-ás siker mellett az 1991-es idényben is nyerni tudtunk a diósgyőriek otthonában.
A hosszú kihagyást követően most egyik csapat sem várhatja nyugodtan a találkozót. A DVTK és a BVSC sem úgy kezdte az idényt, ahogy azt előzetesen eltervezte, így mindkét oldalon nagy szükség lenne a pontokra. A miskolciak az előző szezon végén búcsúztak az élvonaltól, így idén az NB II-ben próbálnak újra építkezni. Az első fordulókban azonban még kereste önmagát a csapat: a Nagykanizsa elleni 3–2-es győzelmet követően 4–0-ra kikapott Soroksáron, majd az Ajka elleni 1–1 után Tiszakécskén 4–1-es vereséget szenvedett. Az együttes így jelenleg egy győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel áll, egy elhalasztott mérkőzéssel a háta mögött. A DVTK-t ebben az újrakezdésben a diósgyőri kötődésű szakember, Takács Péter irányítja, akit az előző idény utolsó három fordulóját követően véglegesítettek a vezetőedzői poszton. A 36 éves tréner számára különösen fontos a klubhoz való kötődés, és az új idényben egy olyan csapat kialakításán dolgozik, amely eredményességben és játékfelfogásban is méltó lehet a diósgyőri hagyományokhoz.

A mieink az első fordulókban még nem tudtak eredményesek lenni, a Karcag elleni legutóbbi hazai mérkőzésen azonban megszületett az idény első BVSC-gólja. A találkozó végül 4–1-es vendégsikerrel zárult, így a csapat számára most az egyik legfontosabb feladat, hogy stabilabb teljesítményt nyújtson és Miskolcon megszerezze első győzelmét. Kincses Ádám vezetőedző így fogalmazta meg várakozásait a találkozó előtt:

„Keményen dolgoztunk a héten és rendeztük a sorainkat. Nagyon fontos mérkőzés vár ránk Miskolcon, ennek fényében mindent megteszünk, hogy eredményesek tudjunk lenni. Két nehéz helyzetben lévő csapat fog találkozni, hiszen nem úgy indult egyik fél számára sem a szezon, ahogy eltervezte. Ebből kifolyólag is egy nehéz mérkőzésre számítok! Néhány dolgon változtattunk, kicsit más hetünk volt az elmúlt időszakhoz képest, abban bízom, ez a változás a javunkra fog válni és sikerül jó eredményt elérnünk a DVTK ellen!”

Különleges mérkőzés lehet a szombati Bacsa Patrik számára is, aki Miskolcon született és nőtt fel, ráadásul a DVTK-ban vált profi labdarúgóvá. Összesen 199 bajnokit játszott piros-fehérben. Tagja volt a DVTK Ligakupa-győztes csapatának, és ő lőtte a DVTK gólját a Magyar Kupa döntőjében 2014-ben. Rutinos támadónk számára így érzelmileg is különleges lesz a találkozó.
„Nem kezdtük jól a szezont, nem sikerült gólokat lőnünk és emiatt nem is jöttek a pontok, de abban biztos vagyok, hogy sokkal több van ebben a csapatban! Erőnlétileg és taktikailag is nagyon készülünk a találkozóra, szóval készen állunk, azt gondolom, most már a pályán kell megmutatnunk, hogy mire vagyunk képesek. Miskolcon születtem, ott is nőttem fel, a családom is ott él, szóval ebből a szempontból is jó érzés lesz ott pályára lépni. A DVTK-ban lettem profi játékos, sok szép emlék köt oda, de most a BVSC-ért fogok harcolni, mindent bele fogunk adni, hogy sikerüljön nyernünk!”

A szombati mérkőzés tehát nemcsak a több mint két és fél évtizedes szünet miatt különleges. A két együttes számára egyaránt fontos állomás lehet az idényben, hiszen mindkét oldalon szeretnék megmutatni, hogy többre képesek annál, amit az első fordulók eredményei mutatnak. A hazai pálya előnye a DVTK mellett szólhat, a jelenlegi helyzet azonban új történetet írhat. A BVSC célja egyértelmű: Miskolcon megszerezni az első győzelmet, és olyan teljesítményt nyújtani, amely fordulópontot jelenthet a szezonban. Ehhez mindenképpen jó támpont lehet visszanyulni a 2026 tavaszán bemutatott idegenbeli menetelésünkre. Reméljük a srácokban is élnek még az emlékek, hogyan kell pontokat rabolni az idegenbeli túrákról! A DVTK - BVSC-Zugló bajnoki mérkőzést szombaton délután 17 óra 30 perctől rendezik a Diósgyőri Stadionban! Hajrá, BVSC!



