Fiatal női vízilabda csapatunk két-két győzelemmel és vereséggel továbbjutott az Euroliga első selejtezőköréből. Nem véletlen, hogy Leimeter Dóra és Gyöngyössy Anikó is elégedetten értékelte a berlini tornát.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Közel egy hónap szünet után folytatódik szombaton a BVSC-Zugló férfi vízilabdázói számára az OB I. Szűcs Levente együttesére nem vár könnyű feladat, hiszen a Bajnokok Ligájában is szereplő OSC lesz az ellenfelük.
Nincs megállás, folytatódik női vízilabdázóink számára az őszi meccsdömping. A csapatra az Euroliga első selejtezőkörében olasz, spanyol, szlovák és a házigazda német rivális vár. A fiatal keretünk célja a továbbjutás.
Sajnos nem sikerült kiharcolniuk a továbbjutást női vízilabdázóinknak a nagyon erős selejtezőcsoportban a Magyar Kupában. Az egri tornán egy győzelemmel és három vereséggel zárt együttesünk, a héten viszont már az Euroligában vár feladat a lányokra.
Péntektől vasárnapig Egerben ugrik vízbe felnőtt női vízilabda együttesünk a Magyar Kupa-selejtezőjében. Csapatunknak nem lesz könnyű dolga, hiszen az öt gárda közül négy is jó eséllyel pályázik a két továbbjutó helyre.
A szezon első rangadója várt a BVSC-Zugló Diapolo együttesére a női vízilabda OB I-ben. A vendég LFÁ-ZF-Eger négygólos hátrányból is visszajött, de a hajrában a mieink felé billent a mérleg és 10-9-re megnyerték a lányok a találkozót.
Véget ért a hosszú nyári szünet a női vízilabdázók számára. Természetesen a munkát már korábban elkezdték a lányok, de a bajnokság a hétvégén rajtolt. Petrovics Mátyás tanítványai végül magabiztos 18-9-es győzelmet arattak a Szeged ellen hazai medencében.
Eddig még százszázalékos férfi vízilabdázóink, az eddig még nyeretlen Kaposvár otthonába utaztak az OB I 4. fordulójában. Az új uszodájában bemutatkozó ellenfelünk sajnos ezúttal jobbnak bizonyult és 11-9-re megnyerte a találkozót.
Péntektől vasárnapig Martfűn szerepeltek női vízilabdázóink felkészülési tornán. A csapat ötből öt mérkőzést nyert meg, így százszázalékos teljesítménnyel végeztek a lányok az első helyen, ami jó előjel a hétvégi bajnoki rajt előtt.
Remekül indult a férfi vízilabda OB I 3. fordulójának fővárosi rangadója a BVSC-Zugló szempontjából. A VasasPlaket viszont fordított, végül azonban a hazai közönség örömére mégis a mieink örülhettek, miután 11-10-re megnyerték a találkozót.
Kisorsolták a női vízilabda Euroliga első selejtezőkörének beosztását, ahol a BVSC is érdekelt volt. Csapatunk Berlinbe utazik, ahol a házigazdák mellett olasz, spanyol és szlovák ellenfél vár majd a lányokra.
A hétközi nyitóforduló után hazai medencében is nyerni tudtak férfi vízilabdázóink. Szűcs Levente együttese az Eger ellen bravúrpontot szerző Szentest győzte le 12-7-re.
Győzelemmel kezdte Szombathelyen a férfi vízilabda OB I-et csapatunk. Szűcs Levente tanítványai az utolsó negyedben 5-1-es rohammal fordították meg a mérkőzést 14-12-re. Folytatás szombaton, a Szentes ellen.


