A női vízilabda-válogatott harmadik mérkőzését is megnyerte a Duna Arénában zajló Európa-bajnokságon. Szerda este az oroszokat fantasztikus játékkal 9-8-ra győzték le a lányok. Pénteken Görögország ellen következik a folytatás.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Alakul női vízilabdázóink kerete a következő szezonra. Szakosztályunk tájékoztatása szerint nyolc játékosunkkal is megegyeztek a hosszabbításról, továbbá Alaksza Noémivel most kötöttek szerződést.
Szinte minden csapatsportágunk számára szünetel még a bajnokság, úgyhogy igyekszünk kihasználni a holt szezont és visszatekintünk felnőtt együtteseink őszi produkciójára. A női vízilabdázók után következzenek a férfiak.
Leimeter Dóra és Gyöngyössy Anikó képviseli a BVSC-s színeket a hazai Európa-bajnokságra készülő női vízilabda-válogatottban. A január 12-én kezdődő kontinensviadal előtt a játékosok a dunaújvárosi felkészülési tornán bizonyíthatnak.
Több csapatsportágunk számára tart már a téli szünet, amit kihasználva visszatekintünk felnőtt együtteseink őszi szezonjára. Elsőként következzenek női vízilabdázóink. Petrovics Mátyás együttese megfiatalodott, de a célok nem változtak.
A Gyengénlátók Általános Iskolájának karácsonyi ünnepségén vett részt klubunk elnöke, Szatmáry Kristóf, valamint férfi vízilabda együttesünk. Ha pedig ott voltak, nem mentek üres kézzel, amivel nagy örömet okoztak a gyermekeknek.
Miközben Leimeter Dórával a soraiban női vízilabda-válogatottunk legyőzte Oroszországot idegenben a Világliga-selejtezőjében, férfi junior-válogatottunk nem lehetett hasonlóan boldog. Kemény Kristófék Montenegrótól kaptak ki a vb nyolcaddöntőjében.
A vízben Ágh György és Sugár Péter, míg a parton Kemény Kristóf képviseli a BVSC-s színeket a kuvaiti U20-as vízilabda-világbajnokságon. A csapat szakvezetője akkor lenne elégedett, ha éremmel térnének haza a korosztályos világversenyről.
Bár a továbbjutást nem sikerült kiharcolnia fiatal együttesünknek a női vízilabda Euroliga második selejtezőkörében, Petrovics Mátyás tanítványai így is helyt álltak az erős csoportban. Csapatunk egy győzelemmel a harmadik helyen végzett kvartettjében.
Péntektől vasárnapig Európa legjobb 16 csapata között szerepelnek női vízilabdázóink az Euroliga második selejtezőkörében. Az együttes Cataniában a házigazda olaszokkal, valamint egy orosz és spanyol gárdával csap össze a továbbjutásért.
Férfi vízilabdázóink a Szombathely legyőzésével zárták hazai medencében a 2019-es esztendőt. Szűcs Levente tanítványai 16-11-re diadalmaskodtak az AVUS ellen, szombaton viszont fontos rangadóval búcsúztatják a fiúk az évet Szentesen.
Sajnos csak egy negyedet sikerült megnyerniük a Dunaújváros elleni mérkőzésen női vízilabdázóinknak, így a vendégek örülhettek a végén. Petrovics Mátyás tanítványai 10-7-es vereséget szenvedtek a rangadón.
Három negyeden keresztül partnere volt a BVSC-Zugló női vízilabda csapata a favoritnak számító UVSE-nek, azonban végül a bajnoki címvédő 11-6-ra megnyerte a találkozót. Nincs megállás, hiszen a héten két hazai meccs is vár a lányokra.


