A férfi vízilabda-válogatott számára kedden Belgrádban megkezdődik a Világliga Szuperdöntője, amelyen a győztes az aranyérem mellé olimpiai kvótát is kap. A BVSC-ből két játékost is nevezett a tornára Märcz Tamás szövetségi kapitány.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Alig ért véget a női vízilabda Világliga Szuperdöntő jövő héten már a férfiak tornáját rendezik. A belgrádi eseményen klubunk két játékosa, Pásztor Mátyás és Várnai Kristóf is bekerült az utazó keretbe.
Sajnos nem sikerült győzelemmel búcsúznia a női vízilabda-válogatottnak a Világliga Szuperdöntőtől. A mieink 12-7-re kaptak ki Ausztráliától, így a hatodik helyen zárták a hazai rendezésű tornát.
Három korosztályban is érdekeltek voltak vízilabdázóink a hétvégén a bajnokságokban. 2005-ös leány csapatunk arany, míg a fiúknál Budapest serdülő együttesünk ezüst, országos ifjúsági gárdánk pedig bronzéremmel zárta a szezont.
Sajnos kikapott a női vízilabda-válogatott 12-10-re Hollandiától a Világliga Szuperdöntőben. A továbbiakban az 5. hely megszerzéséért játszhat a csapat. A mieink legeredményesebbje klubunk kiváló játékosa, Gyöngyössy Anikó volt három góljával.
Harmadik helyen zárta csoportját a női vízilabda-válogatott a Világliga Szuperdöntőben. BVSC-s játékosaink gólokkal is hozzájárultak a csapat teljesítményéhez. Folytatás ma este Hollandia ellen a negyeddöntőben!
Gyöngyössy Anikó és Illés Anna is bekerült csapatunkból a női vízilabda-válogatott 15 fős keretébe.
Nyáron két fontos esemény is vár férfi vízilabda-válogatottunkra. Märcz Tamás együttese június 18-23 között a Világliga Szuperdöntőjében és a július 12-28 közötti dél-koreai világbajnokságon is szerepel.
Zuglóban a hagyományosan megrendezett Kihívás Napi programsorozatban klubunk minden évbe részt vesz. Így volt most is.
Fiatalokból álló második számú férfi vízilabdacsapatunk megnyerte a felnőtt OB 1/B bajnokságot. Kemény Kristóf együttese, idén is sporttörténelmet írt, hisz az általa irányított gárda klubunk életében az első OB 1/B-s bajnoki címet nyerte.
Hatodik lett férfi vízilabdacsapatunk az idei OB I-es bajnokságban.
Az Eurokupa-szereplést érő ötödik helyről harmadik összecsapás dönt majd, amelyet május 21-én 19.30-kor a miskolci Kemény Dénes Városi Sportuszodában játszanak a felek
Győzelmi kényszer alatt fogadjuk május 17-én a miskolci vízilabdacsapatot az OB I-es férfi vízilabda-bajnokság ötödik helyért rendezett helyosztóján.


