Már csak két hetet kell várnunk és újra tétmérkőzésen szurkolhatunk vízilabdázóinknak. Előbb férfi, majd női csapatunkért szoríthatunk a Magyar Kupában. A Duna Arénában kisorsolták a férfiak csoportjait.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Nemcsak a parton végez profi munkát női vízilabdázóink vezetőedzője, Petrovics Mátyás, hanem az iskolapadban is. A szakember átvette mesterfokozatú okleveles vízilabda szakedzői diplomáját, így az új szezonnak már a megszerzett tudással vághat neki.
Gém Zoltán sportolóként, sportvezetőként, zeneszerzőként és üzletemberként is sikeres volt. Így nem véletlen, hogy zsúfolásig megtelt a BVSC-Zugló strandja, ahol a június 5-én elhunyt BVSC-s ikonra emlékeztek.
Kialakult női vízilabdázóink kerete a következő szezonra. Nagy örömünkre Takács Orsolya vállal még egy évet, míg Gémes Alexa és az utánpótláskorú Dobos Csenge csatlakozik a csapathoz. Az is eldőlt, hogy július 27-én a Magyar Kupával kezdődik az idény.
A BVSC-Zugló női vízilabda együttese pár hete már ismét közösen készül. Petrovics Mátyás tanítványai kitartóan végzik a vizes edzéseket is. Stábunk meglátogatta a csapatot.
Mélységes fájdalommal tudatjuk, hogy hosszan tartó súlyos betegség után 66 éves korában elhunyt Gém Zoltán. A BVSC-Zugló korábbi kiváló vízilabdázója négy évtizeden keresztül szolgálta szakosztályunkat és a klubot. Emlékét megőrizzük!
„Nem hittem volna, hogy valaha ezt mondom, de hiányzott az úszás” – árulta el Alaksza Dóra. Márpedig a vízilabdázók az úszást labdával szeretik csinálni, de már a nélkül is hiányzott nekik a víz. Farkas Kata pedig dietetikusként is segítette a csapatot.
Bár a bajnokság rajtja még odébb van, de férfi vízilabdázóink már az új igazolásokkal készülnek a következő szezonra. Ahogy arról már beszámoltunk, három érkező is csatlakozott Szűcs Levente együtteséhez.
A jelenlegi helyzetben a legjobb döntés született a bajnokság lezárásával kapcsolatban Petrovics Mátyás szerint. Ami a jövő évi keretet illeti, a játékosok többségével már hosszabbítottunk, így összeszokott csapat vághat neki a következő szezonnak.
Bár hétfőn eldőlt, hogy az MVLSZ törli az idei szezont, de férfi vízilabdázóink már készülnek a következő idényre. Május 18-tól pedig már a jövő évi keret áll Szűcs Levente rendelkezésére. Az érkezők között BL-tapasztalattal rendelkező játékos is akad.
Régóta hallani a hazai vízilabdaéletben, hogy ki kellene használni a nyarat is a sportág népszerűsítésére. Úgy tűnik, hogy a járványhelyzet következtében megvalósulhat ez a terv. A Liga azt javasolja a szövetségnek, hogy nyáron rendezzék a Magyar Kupát.
Rengetegen segítenek másokon a jelenlegi járványhelyzetben, ezúttal a Ferencváros és BVSC vízilabda szakosztályai fogtak össze szurkolói kezdeményezésre. Az adományból a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikája részesült.
Bár a családi hagyomány miatt egyértelmű lehetett volna, hogy Kemény Kristóf az edzői pályát választja, először mégis más tervei voltak. Azonban nem bánta meg, hogy a vízilabda mellett döntött, csapataival pedig komoly céljai vannak.


