Nagyjából másfél hónapja játszotta utolsó bajnoki mérkőzését férfi vízilabda együttesünk. Bár egyelőre nem törölték az idei szezont, de Szűcs Levente vezetőedzőnk szerint nincs sok esély a folytatásra.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Minden sportolónk várja már, hogy újra a szokásos körülmények között folytatódjanak az edzéseik, nincsenek ezzel másként vízilabdázóink sem. A Budapest Fiú 2007-es csapat edzőjét, Pecz Gábort kérdeztük, hogy ők miként élik meg a jelenlegi helyzetet.
A vízilabdázók az otthoni edzések mellett mérkőzéseket is elemeznek közösen – természetesen csak interneten keresztül –, így próbálják az edzők fejleszteni utánpótlás játékosainkat. Ezúttal a 2006-os csapat edzőjével, Csombor Zoltánnal beszélgettünk.
A koronavírus-járvány miatt egyelőre még nem tudjuk, hogy meddig kell várnunk egy újabb rangadóra vagy jó meccsre, így kihasználva a szünetet, új sorozatot indítunk honlapunkon. „Legendás mérkőzések” rovatunk első részében 1999-be utazunk vissza…
Rendszeresen közlünk interjúkat honlapunkon a női vízilabda szakág vezetőjével, Petrovics Mátyással, de ezúttal kicsit bővebben is beszélgettünk vele. A női és az ifi csapat vezetőedzője többek között azt is elárulta, mivel tölti szabadidejét mostanában.
Aki követi vízilabda szakosztályunk közösségi oldalait, láthatja, hogy bár a vizes edzések hiányoznak a programból, nem pihennek játékosaink. A Fiú Gyermek Országos Bajnokságban szereplő csapat edzőjével, Nagy Sándorral beszélgettünk a szezonról.
Mivel a koronavírus-járvány miatt elhalasztották a női vízilabdázók erre a hétre tervezett olimpiai kvalifikációs tornáját, így az eredeti programhoz képest korábban folytatódik a bajnokság. A BVSC Egerbe utazik szerdán.
Nem sikerült pontot szereznie férfi vízilabda együttesünknek a Honvéd otthonában. Sajnos 7-6-ra a hazaiak diadalmaskodtak, így hacsak nem sikerül hatalmas bravúrt elérni az OSC ellen jövő héten, akkor idén lemaradunk a felsőházról.
Bár bajnoki mérkőzést nem játszottak férfi vízilabdázóink a héten, de nem pihentek Szűcs Levente tanítványai, akik gőzerővel készülnek az alapszakasz hajrájára. Ezt segítették az idei olimpia házigazdájával, a japánokkal közös kétkapuzások is.
Ha csütörtök, akkor Játékosportré! A röplabda és kézilabda után ezúttal a férfi vízilabdázóknál jártunk, ahol a csapat egyik kapusát, Szakonyi Dánielt kérdeztük többek között becenevéről is, de az is kiderült, hogy mennyire otthon érzi magát a konyhában.
Második mérkőzését is megnyerte a válogatott szünet után férfi vízilabda csapatunk. Ezúttal a Kaposvárt győzték le otthon 12-5-re Szűcs Levente tanítványai, így versenyben vannak a felsőházért, de ehhez valószínűleg még pontokra lesz szükség.
Bő két és fél hónap után szerepelt újra hazai közönség előtt női vízilabda együttesünk. A lányok pedig a múlt heti szegedi sikerhez hasonlóan ismét magabiztosan nyertek. Ezúttal a III. Kerületi TVE-t győzték le 17-9-re.
Egy héttel a budapesti vízilabda Európa-bajnokság után már folytatódott is a bajnokság férfi és női csapatunk számára. Szűcs Leventéék a Vasas vendégeként szereztek értékes három pontot, míg Petrovics Mátyás tanítványai Szegeden nyertek magabiztosan.


