A Vasas nyílt levelet írt férfi vízilabda együttesünknek, amelyben kiemeli csapatunk sportszerű hozzáállását. Ezt a nyilatkozatot most változtatás nélkül közöljük.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Újabb topcsapatot sikerült férfi vízilabdázóinknak megszorongatnia az OB I-ben. Ezúttal a Vasas vendégei voltak Szűcs Levente tanítványai és bár 7-5-re ellenfelünk nyert, a fiúk így is parádés őszi szezont zártak!
Életének 64. évében elhunyt Kuncz László, olimpiai bronz-, világbajnoki- és Európa-bajnoki ezüstérmes, 200-szoros válogatott vízilabdázó, klubunk kiváló edzője. Szakosztályunk, egyik korábbi tanítványának megható versével emlékezik rá.
Drámai körülmények között továbbjutott a BVSC-Zugló az Eurokupában! Végül csoportmásodikként, de a több dobott gólnak köszönhetően a franciák elleni 15-15-ös döntetlen elég volt a legjobb 16 közé jutáshoz! Szép volt fiúk!
A pénteki győzelem után szombaton döntetlent játszott a házigazda Barcelonával férfi vízilabda együttesünk az Eurokupa kvalifikációs körében. A biztos továbbjutáshoz viszont győzelem kellene vasárnap a franciák ellen. Szűcs Levente a helyszínről értékelt.
Péntektől vasárnapig három mérkőzés vár a férfi vízilabdázókra az Eurokupa barcelonai tornáján. A csapat csütörtök este már a helyszínen gyakorolt. A játékosok után vezetőedzőnket kérdeztük, hogyan látja az együttes továbbjutási esélyeit.
Visszatér a nemzetközi porondra férfi vízilabda együttesünk, ugyanis Szűcs Levente tanítványai az Eurokupa kvalifikációs körében Barcelonában szerepelnek. Játékosaink közül Pásztor Mátyás és Mészáros Mátyás beszélt a várakozásaikról.
A Fradi ellen zárult a bő egyhetes, három rangadót is tartalmazó időszak női vízilabdázóinknál. Petrovics Mátyás csapata szenzációs játékkal győzte le riválisát 12-8-ra, köszönhetően a remek kezdésnek is, így a dobogón telelnek a mieink.
Egyik szemünk sír, a másik pedig nevet a vízilabda OB I szerdai fordulója után. Mindkét csapatunk idegenben szerepelt. A férfiak 11-8-ra nyertek Miskolcon, míg a nők megszorongatták a listavezető Dunaújvárost, de pontot szerezniük sajnos nem sikerült.
Röviden azt is mondhatnánk, hogy az utolsó támadáson múlott a pontszerzés női vízilabdázóink számára az OB I 7. fordulójában az UVSE ellen. Azonban riválisunk végig vezetett a találkozón, így végül 11-10-re nyert a Szőnyi úton.
Szombaton női és férfi vízilabdázóink is a Szentes ellen ugrottak vízbe a bajnokságban. Annyi különbséggel, hogy Petrovics Mátyás tanítványai idegenben, míg Szűcs Levente együttese hazai medencében. A végeredmény: mindkét esetben magabiztos győzelem.
A bajnokság topcsapatai közül az OSC látogatott a Szőnyi útra a férfi vízilabda OB I-ben. A félidőben még döntetlenre álltak a csapatok, de a harmadik negyedben meglépett ellenfelünk, végül 12-11-re maradt alul a jól küzdő BVSC.
Ötödik mérkőzését is megnyerte a BVSC-Zugló a női vízilabda OB I-ben. Petrovics Mátyás tanítványai ezúttal a ZF-Eger ellen diadalmaskodtak hazai medencében 12-9-re.


