Férfi vízilabdázóink remekül kezdték a 2021-es esztendőt, hiszen végig vezetve öt góllal legyőzték otthon a Pécs együttesét. Egy hét múlva tv-s meccsen, a listavezető Szolnok látogat a Szőnyi útra!
Szűcs Levente a mérkőzés előtti nyilatkozatában kiemelte, hogy fűti a csapatot a visszavágási vágy, hiszen a férfi vízilabda OB I nyitányán döntetlen született Pécsen. A fiúk pedig rögtön a találkozó elején megmutatták, hogy nem csupán mesterük gondolta így. Mészáros Csaba és Nagy Márton akciógóljával másfél perc alatt 2-0 volt már az állás. Aztán kimaradt több nagy ziccer is, de hátul jól zárt a védelem. Végül Kovács Péter törte meg a kisebb gólcsendet. Erre aztán Csaba Márton gyorsan válaszolt, de a 3-1-es kezdés biztató volt.
A második nyolc perc hasonlóan indult, mint az első. Annyi különbséggel, hogy ezúttal Nagy Márton lőtte az elsőt és Mészáros Csaba a második BVSC-s gólt. Aztán Nagy még egy bombát a pécsi kapuba ragasztott, így már 6-1-re vezettünk. A vendégek ötméteresből és fórból szépítettek, azonban Csapó Miklós révén ismét négy volt közte. A negyed hajrájában azonban Gál Dávid két átlövésével 7-5-re zárkózott a Pécs.
A folytatásban aztán egy számunkra peches góllal egy találatra apadt az előnyünk. Ezt követően vérszemet kaptak a vendégek, de nem tudtak újból betalálni Szakonyi Dániel kapujába, aki több szép védést is bemutatott, a találkozót pedig 58 százalékos védési hatékonysággal zárta! Sajnos a túloldalon Barát Ferenc sem akart lemaradni társától a mérkőzésnek ebben a szakaszában, így sokáig nem láthattunk újabb gólt. Végül Batizi Benedek törte meg a gólcsendet.
A zárófelvonás is emberelőnyös góllal indult, ezúttal Csapó pattintott rossz kéz oldalról a kapuba. Bár Szűcs Levente időkérése után nem sikerült ugyanez, de ezt követően egy végletekig kijátszott szituációban Ágh György is betalált, majd Gyárfás Tamás növelte ötre a különbséget. Bár a vendégek próbáltak zárkózni, de Gyárfás ismét eredményes volt, ezúttal fórból, majd Pásztor Mátyástól láthattunk egy szép megmozdulást, aki ezzel két és fél perccel a vége előtt be is állította a 13-8-as végeredményt. A mieink megérdemelten nyerték meg az összecsapást.
Jövő vasárnap este 8 órától azonban már nehezebb dolguk lesz, hiszen az eddig százszázalékos Szolnokot fogadjuk a Szőnyi úton. A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.
Szép volt fiúk! Hajrá BVSC!
Férfi vízilabda OB I, 16. forduló
BVSC-Zugló-MKB-Euroleasing–PVSK Mecsek Füszért 13-8 (3-1, 4-4, 1-1, 5-2)
BVSC-Zugló: Szakonyi – Gyenis, Csapó 2, Irmes, Batizi 1, Ágh 1, Mészáros Cs. 2, Gyárfás 2, Kovács 1, Pásztor 1, Sugár, Mészáros M., Nagy 3
Fotó: Kohári Péter


