Csütörtökre virradóan 88 éves korában elhunyt Katona András olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok vízilabdázó – tájékoztatta a család a Magyar Olimpiai Bizottságot. Legnagyobb sikereit a BVSC-ben érte el, amelyet 18 éven keresztül erősített játékosként, majd sportvezetőként is dolgozott itt.
Híreink
Kategória cikkjei
Nehezen indult, de végül magabiztos 3:0-ás sikert aratott női röplabdacsapatunk az Újpest U21-es alakulata ellen az NB I középszakaszának második fordulójában. A BVSC sorozatban tizedik győzelmét szerezte meg a bajnokságban. A mérkőzés után vezetőedzőnk, Daróczi Gergely valamint centerünk, Puskás Petra értékelt.
Február végén ért véget Georgiában a korosztályos vívó Európa -bajnokság, ahol Godó Vilmos jóvoltából BVSC-s éremnek is örülhettünk. Ifjú tehetségünk a kadet kardvívók mezőnyében szerzett bronzérmet, első nemzetközi dobogós helyezését elérve. Vilmos már itthon mesélt a Tbilisziben szerzett élményeiről!
Tovább erősödött úszószakosztályunk, ugyanis Hódmezővásárhelyről a BVSC-Zuglóba igazolt a felnőtt Európa-bajnok Ugrai Panna, valamint a junior-világbajnok, jelenleg az Egyesült Államokban tanuló Komoróczy Lora.
Tovább folytatná menetelését női röplabdacsapatunk az NB I-ben. A középszakasz második fordulójában jön az egyik legfontosabb mérkőzés, az UTE U21 elleni összecsapás. A csütörtöki találkozó előtt vezetőedzőnk, Daróczi Gergely és szélső ütőnk, Kökény Petra nyilatkozott.
Az idegenbeli sikerek után hazai környezetben is gyűjtögetnék tovább a pontokat labdarúgóink! A Merkantil Bank Liga 21. fordulójában a közeli rivális Tiszakécskét fogadjuk vasárnap 14 órától. Nőnap alkalmából a hölgyek ingyenesen tekinthetik meg a mérkőzést!
Zsinórban harmadik tavaszi idegenbeli mérkőzését is megnyerte a BVSC- Zugló. Ajka és Kecskemét után, a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Karcagot is bevette a Vasutas alakulat. A mérkőzés jelentős részében domináló BVSC 3-1-es győzelmében főszerepet játszott a télen érkező Törőcsik Péter és az egész NB II-t tekintve a tavaszi szezon csodacseréje Farkas Balázs. Farkas ezúttal duplázott, tavasszal négy, összességében hat gólos, második találatát látva, pedig kezdhetik élesíteni szavazó készülékeiket a drukkerek a szezon végi gólszépségverseny kapcsán.
Győzelemmel indították a középszakaszt női röplabdásaink az NB I-ben! Daróczi Gergely tanítványai három szettben diadalmaskodtak a DVTK otthonában. A mérkőzés után vezetőedzőnk értékelt.
Női vízilabdázóink negyedik mérkőzésüket is megnyerték az Eurokupa csoportkörében, így az első helyen jutottak tovább! A görög Glyfada vendégeként különösen a harmadik negyed jó játékának köszönhetően harcolta ki a BVSC-Manna ABC az újabb sikert.
Az alapszakasz végeztével a középszakasszal folytatódik a női röplabda NB I csapatunk számára. A B jelű csoportban az első fordulóban a DVTK vendégei lesznek a csajok. A találkozó előtt vezetőedzőnk, Daróczi Gergely és csapatkapitányunk, Sartoris Petra osztotta meg gondolatait.
Karcagon folytatja a labdarúgó Merkantil Bank Liga küzdelmeit a BVSC-Zugló vasárnap! Csapatunk az újonc otthonában lép pályára, amely továbbra is a liga egyik meglepetéscsapatának számít a tabellán elfoglalt 6. helyével. Mindkét együttes vereséggel a háta mögött várhatja a találkozót, a pontszerzés így más-más okokból, de kulcsfontosságú lesz a felek számára!
Elsőként örülhettünk szerdán, hiszen női vízilabdázóink fontos bajnokit nyertek meg hazai medencében az Eger ellen, ezt követően viszont a BVSC-Manna ABC férfi együttese kikapott az Eurokupában a Vasastól, de a visszavágón még lehet javítani!
17 győzelem mellett két vereséggel a második helyen zárta női röplabdacsapatunk az NB I 2025/26-os szezonjának alapszakaszát. Az első "kör" végeztével vezetőedzőnk, Daróczi Gergely értékelt.


