Barcelonában döntetlent játszott a BVSC-Manna ABC a női vízilabda Eurokupa elődöntőjének első felvonásán. Bár a házigazda CN Catalunya többször is vezetett, de Béres Gergely együttese tartotta a lépést, így 13-13-ról várhatjuk a májusi visszavágót!
Híreink
Kategória cikkjei
A döntő kapuján már belépett női röplabdacsapatunk, így némileg tét nélküli mérkőzés vár rá vasárnap 18 órától. Daróczi Gergely tanítványai Szombathelyre utaznak az NB I középszakaszának hetedik, utolsó előtti fordulójában. A Haladás elleni találkozó előtt vezetőedzőnk valamint szélső ütőnk, Jámbor Cecília nyilatkozott.
Három hét után rendeznek újra NB II-es labdarúgó mérkőzést a Szőnyi úti stadionban szombat délután! A BVSC-Zugló két vereséggel a háta mögött fogadja a Szeged gárdáját, amely mögött mindössze egy pont a hátránya a tabellán! Szép lenne egy első győzelemmel folytatni a tavaszi hadjáratot, ugyanis újkori NB II-es szereplésünk óta még nem sikerült legyőznünk a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatát.
Már hagyománnyá vált, hogy a húsvéti időszakban tenisz oktatásban résztvevő sportolóink számára megrendezzük a Nyuszi Kupát, amely amolyan háziversenye sportolóinknak. Idén sem történt ez máshogy, egy remek napot töltöttek el közösen a gyerekek, szüleis és oktatóink!
Két vereség után a Szeged ellen szereznének ismét pontokat labdarúgóink a Merkantil Bank Ligában. A 25. fordulóban a tabellán egy ponttal előttünk álló riválist ezúttal szombaton 16 órától fogadjuk. Összegyűjtöttük a legfontosabb szurkolói információkat!
A BVSC-Manna ABC vízilabdás lányai, ahogy beszámoltunk róla, kedd este 12-11-re legyőzték a bajnoki elődöntő második mérkőzésén az UVSE Hélia-D gárdáját, és ezzel 1-1-re alakították a két győztes mérkőzésig tartó párharcot. Eddig a hír, most pedig jöjjön, ami mögötte van, egy olyan bravúrról, amit a lila-sárgák ellen 4195 napja nem értek el a Vasutas pólós csajok!
A BVSC-Manna ABC nagy csatában, egy góllal legyőzte az UVSE-t a női vízilabda OB I elődöntőjének második felvonásán. A Szőnyi úti győzelemnek köszönhetően jövő szerdán, a Hajós Alfréd Uszodában dől el a bajnoki döntőbe jutó csapat kiléte!
Ősszel hét meccses nyeretlenségi sorozatunknak vetettünk véget a Soroksár elleni 2-1-es győzelemmel, melynek köszönhetően elmozdultunk a kieső helyről. Ezúttal már a dél-pestiek voltak pácban, ám a húsvéti derbit most ők nyerték 2-1-re, ezzel pedig a sárga-feketék mozdultak el az utolsó helyről és vetettek véget a BVSC történelmi 4 meccses idegenbeli győztes szériájának.
A két hetes válogatott szünet után a 24. fordulóval folytatódik a labdarúgó Merkantil Bank Liga, amelyben a BVSC-Zugló a Soroksár vendége lesz! Sárga-fekete ellenfelünk nincs könnyű helyzetben, ugyanis a táblázat utolsó helyéről várhatja a hátralévő hét fordulót, melyek során a cél a bennmaradás kiharcolása a XXIII. kerületben! Az egymás elleni eredmények sormintája is a BVSC győzelmét ígéri, ugyanis az eddigi szezonokban, rendre az örülhetett a tavaszi találkozók után, aki az első, őszi mérkőzés után is, márpedig mi ősszel 2-1-re hazai pályán legyőztük a Sorit!
A vízilabdás gálamérkőzés után egy nappal a Szőnyi úti labdarúgó stadionban folytatódott klubunk születésnapi programsorozata! Az NB I 1996-os bajnoki döntőjét megidézvén, vendégül hívtuk a Ferencváros 30 évvel ezelőtti csapatát, hogy legendákkal elevenítsük fel labdarúgó szakosztályunk legsikeresebb szezonját! A BVSC és a Fradi is igazi nagyágyúkkal képviselte magát, valóságos futballünnep alakult a Szőnyi úton, amely méltó emléket állított a múlt nagyjai számára és a BVSC 115 éves történelme számára is. Az eseményt Egervári Sándor, csapatunk akkori edzője is megtisztelte jelenlétével, a találkozó végül 1-1-es döntetlennel zárult, de ezen az estén a végeredmény már nem számított, mosolyok, régi barátságok és a kilencvenes évek hangulata tért vissza egy estére a XIV. kerületbe!
Április 1-jén újabb jeles alkalomnak örülhettünk 115 éves jubileumi eseménysorozatunkban. Előbb Szatmáry Kristóf, a BVSC-Zugló elnöke felavatta uszodánk névadójának, Laky Károlynak a szobrát, majd vízilabdázóink a Vasassal játszottak gálamérkőzést.
Történelmet írt női röplabdacsapatunk! Daróczi Gergely tanítványai az UTE U21 3:0-ás legyőzésével biztosan döntősök, ezzel a szakosztály újjáalakulása óta első ízben szerepelhetnek az NB I fináléjában! A mérkőzés után vezetőedzőnk értékelt.
A szezon eddigi legfontosabb mérkőzése következik női röplabdásaink számára! Az UTE U21 elleni idegenbeli rangadón ugyanis a csajok egy esetleges győzelemmel bebiztosíthatnák középszakasz elsőségüket, amely bajnoki döntőt érne! A fővárosi összecsapás előtt vezetőedzőnk, Daróczi Gergely és centerünk, Hegyi Emese nyilatkozott.


