A nyári szünet kezdetével és a bajnokságok befejeződésével minden szakosztályunknál értékelést tartunk! Nincs ez másként birkózóinknál sem, akik mögött mozgalmas és sikeres időszak áll, hiszen több magyar bajnoki címet hoztak hazai a Tatai útra, valamint hosszabb idő után nem csak, hogy ismét lett válogatott kerettagunk, de szép eredményt is sikerült elérnie a nemzeti színekben! A Birkózó Szakosztály 2026-os első félévét Illés Gergő szakosztályvezetővel értékeltük!
Híreink
Kategória cikkjei
Május 25. és 30. között Egerben húztak kesztyűt a BVSC U15, U17 és U19-es korosztályú ökölvívói a 75. Bornemissza Gergely Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyen! Az eseményen 22 ország, 500 fiatal ökölvívója lépett ringbe, köztük sok elsőszámú korosztályos válogatott-ökölvívóval. A BVSC fiataljai remekül szerepeltek a rangos eseményen, 1 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzéremmel jöhettek haza a tornáról, mely a korosztályos válogatottság szempontjából is kiemelten fontos esemény volt!
A BVSC-Zugló Közhasznú Egyesület Pályázatot hirdet a BVSC-Zugló Sportóvoda Igazgató pozíciójának betöltésére.
Több címvédés, remek egyéni teljesítmények és összesen 13 érem! Idén is szépen szerepelt a BVSC-Zugló Karate Szakosztálya a Megyeri úti Jégcsarnokban rendezett Magyar Bajnokságon!
Távozik a BVSC, Merkantil Bank Ligában szereplő labdarúgó együttesének kispadjáról Dragan Vukmir. A szakember és a vezetőség közösen úgy döntött, hogy a vezetőedző lejáró szerződését nem hosszabbítják meg. Utódjáról később adunk tájékoztatást!
Érmes hétvégét zártak vízilabdázóink, hiszen a BVSC-Manna ABC szombaton a férfi OB I-ben bronz-, míg vasárnap a női bajnokságban ezüstérmet szerzett. Mikor volt utoljára dupla dobogó a klub életében az OB I-ben? Ennek jártunk utána!
Sajnos nem sikerült megszorongatni a Ferencvárost a női vízilabda OB I döntőjének harmadik felvonásán, így a zöld-fehérek bajnoki címet ünnepelhettek a Komjádi Uszodában. A BVSC-Manna ABC viszont egy nagyon szépen csillogó ezüstérmet szerzett!
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a BVSC-Zugló olimpiai bajnok párbajtőrvívója, Andrásfi Tibor egy berni ezüstéremmel zárta a Világkupa-sorozatot! A legfrisebb hírek szerint pedig Tibi tovább folytathatja remek formáját, ugyanis a várakozásoknak megfelelően bekerült a magyar válogatott keretébe is a júniusi, franciaországi Európa-bajnokságra, ahol olimpiai bajnok csapattársaival együtt harcolhat az újabb nemzetközi sikerért! Vívónk az elmúlt időszakról, a svájci versenyek különlegességéről és az Európa-bajnoki álmokról is beszélt a vele készült rövid interjúban!
A szakosztály 2017-es újjáalakulása óta eddigi legjobb eredményét elérve ezüstéremmel zárta az NB I 2025/2026-os kiírását női röplabdacsapatunk. Az együttes vezetőedzőjével, Daróczi Gergellyel értékeltük hosszabban a mögöttünk hagyott szezont.
A pünkösdi hétvégén a BVSC-Zugló U12-es és az U14-es fiú kézilabdacsapatai Orosházán a XIII. Orsucupon vettek részt, ahol remek szereplésüknek köszönhetően egy 3. és egy 4. helyet szereztek ifjú kézilabdázóink! Nagy Olivér és Doleschall Áron vezetőedzők értékelték a hétvégét!
Három idény alatt a túlélésért küzdő újoncból stabil másodosztályú együttessé vált a BVSC, a 2025/26-os szezon pedig már egyértelműen megmutatta: a Zuglónak nemcsak jelene, hanem jövője is van az NB II-ben.
16-11-es vereséget szenvedett a BVSC-Manna ABC csapata a női vízilabda OB I döntőjének második mérkőzésén az FTC-Telekom ellen hazai pályán. Ez azt jelenti, hogy összesítésben 2-0 az állás a Ferencváros javára, az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban! A lányok így is nagyot küzdöttek és az utolsó negyedig ledolgozható hátrányból üldözték a címvédőt, amely az utolsó nyolc percben végül öt gólra tudta növelni előnyét. Folytatás a harmadik mérkőzéssel vasárnap!
Lezárult Bulgáriában az U15-ös korosztály számára az Európa-bajnokság, ahol Szőri Marcell és Máté Tamás is értékes tapasztalatokkal gazdagodott! Tamás a két évvel idősebbek között is remekül helyt állt és belekóstolhatott a nemzetközi elit világába, Marcell pedig az utóbbi évek legjobb eredményét szállította BVSC Birkózó Szakosztályának, ugyanis Európa-bajnoki 5. helyezett lett és két mérkőzést is nyert a kontinenstornán! Nagy Bence edző értékelte sportolóink teljesítményét!


