Lejátszotta második Világliga/Europa-kupa selejtezőmérkőzését a magyar férfi vízilabdaválogatott.
Vízilabda
Kategória cikkjei
A sorsolás szeszélye folytán úgy alakult a szombatunk, hogy mind a férfi, mind pedig a női vízilabdacsapatunk a Fradi ellen játszott a bajnokságban.
Győzelemmel kezdett a Világliga (és egyben Európa Kupa) európai selejtezőjében a női vízilabdaválogatott, amely az egri Bitskey uszodában 13-4-re győzte le Franciaországot.
A novemberi első hosszú hétvégén utánpótláskorú vízilabdásaink rangos nemzetközi tornán szerepeltek.
Napra pontosan egy esztendeje történt, hogy egy általános iskola, egy civil szervezet és a kertvárosi önkormányzat a szomszédos XVI. kerület egyik tanuszodáját egykori sportolónkról, dr. Konrád Ferenc olimpiai-, világ- és Európa-bajnok vízilabdázóról nevezte el.
Olimpiai-bajnok, kétszeres Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes, világkupagyőztes játékosunk, Märcz Tamás, jelenlegi vízilabda szövetségi kapitány tegnap a mátyásföldi Erzsébetligeti Színházban járt, ahol többek között klubunkhoz való kötődéséről is mesélt a nézőteret zsúfolásig megtöltő közönségnek.
Az idei bajnokságban először rendeztek dupla vízilabdamérkőzést uszodánkban, ahol női együttesünk a bajnoki címvédő UVSE-t, férfi csapatunk pedig a szombathelyi AVUS-t fogadta.
Befejezte nemzetközi szereplését férfi vízilabdacsapatunk, amely az Euro-kupa második selejtezőkörében, Marseille-ben a házigazdák, egy horvát és egy montenegrói alakulat ellen próbálkozott meg a negyeddöntőbe jutással.
Tizenkét gólos győzelemmel kezdte az idei bajnokságot felnőtt női csapatunk.
Bár a vízilabdabajnokság még nem kezdődött el, legjobb férfi csapatainkra mégis tétmeccsek vártak szeptember utolsó hétvégéjén.
Felnőtt vízilabdacsapatunk húzóembere, Pásztor Mátyás számára fantasztikus volt a magyar válogatottal eltöltött időszak. 31 évesen ugyanis már nem nagyon számított arra, hogy meghívót kap a nemzeti csapatba.
Október közeledtével a női és férfi vízilabdabajnokságok rajtja is kartávolságra került.


