Az augusztus végi junior Európa-bajnokságra készülő fiú vízilabda-válogatott rangos nemzetközi tornán szerepelt Pécsen, ahol többek között a szerb és a horvát korosztályos együttessel is összecsapott.
Vízilabda
Kategória cikkjei
Negyedik helyen végzett női vízilabdaválogatottunk a barcelonai Európa-bajnokságon
Július első péntekén a Sport Bisztróban tartotta a Magyar Vízilabda Szövetség a legjobb utánpótláskorú játékosok hagyományos díjátadó ünnepségét.
A barcelonai Európa-bajnokságra készülő férfi vízilabdaválogatott az elmúlt hétvégén egy négycsapatos felkészülési tornán szerepelt,
Megfiatalított és erősen átalakított magyar női vízilabdaválogatott ezüstérmes lett a hazai rendezésű Vodafone-kupán.
Míg a fiúknak a Laky Károly uszodában, addig június első hétvégéjén a lányoknak a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában rendezték a négyes döntőt az országos ifjúsági lány vízilabdabajnokságban.
2001-ben, 2002-ben és 2003-ban egyaránt ifjúsági fiú vízilabdacsapatunk nyerte az országos bajnokságot. Az akkor még Derekas Szilárd irányításával készülő együttest olyan kiválóságok alkották, mint Kis Gábor, Nagy Viktor, Decker Ádám, vagy a mai felnőtt csapatunkat erősítő Czigány Károly, illetve vezetőedzőnk, Szűcs Levente.
A férfi vízilabda OB I-es bajnokság befejezését követően Märcz Tamás szövetségi kapitány kihirdette azt a 21 fős bővebb keretet,
Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes játékosunk, Illés Anna befejezte tanulmányait az amerikai Berkeley Egyetemen, így lejárt a négyéves sportösztöndíja is.
Vízilabdában nemcsak felnőtt fronton, hanem utánpótlásban is nagy BVSC-sikerek születtek az elmúlt hétvégén.
Bár a női OB I-es vízilabdabajnokság már hetekkel ezelőtt véget ért (UVSE, Dunaújváros, BVSC-Zugló volt a sorrend), a szezon még nem fejeződött be női vízilabdázóink számára.
Sok szurkolótábor rigmusában szerepel a fenti két szó. Hogy aztán el lehessen gondolkodni, vajon mennyi valóságtartalma van ennek a szurkolói óhajnak.


