Az olimpiáig hátralévő napokon nyolc BVSC-s olimpikonunkat ismerhetitek meg kicsit jobban. Videósorozatunkban hasonló kérdéseket tettünk fel nekik. Következzen 5 kérdés, 5 válasz az 5 karika jegyében! Az első részben a kétszeres világbajnok kardvívó, Szűcs Luca árulja el többek között azt, hogy miért Párizs a kedvenc városa vagy miért lenne Forma-1-es versenyző, esetleg bokszoló, ha nem vívna!
Híreink
Kategória cikkjei
Kós Hubert már itthon készül a párizsi olimpiára! Világbajnok úszónkat a hódmezővásárhelyi edzőtáborban látogattuk meg, ahol mesélt többek között arról, hogy milyen állapotban érzi magát, miként tartja a kapcsolatot edzőjével, Bob Bowmannel, valamint, hogy mit tud hasznosítani a Tokióban szerzett olimpiai tapasztalatából!
NB II-es labdarúgóink gőzerővel készülnek második Merkantil Bank Liga szezonjukra. A felkészülést már Csábi József irányításával kezdte az együttes és az eddigi találkozókon hibátlanul szerepelt az ő irányításával a csapat!
A felkészülési időszak első felében elsőként a távozóktól búcsúzunk labdarúgó szakosztályunknál.
A hagyományos Hungarian Openen zárták szinkronúszóink ezt a szezont, méghozzá nem is akárhogyan! A mieink érmeket és értékes helyezéseket szereztek a népes mezőnyben!
NB II-es riválisok, feljutó csapat és NB III-as ezüstérmesek is várnak labdarúgóinkra a felkészülés során. A tervek szerint négy hazai és két idegenbeli mérkőzéssel hangol Csábi József együttese a bajnoki rajtra!
Bár az talán eddig sem volt kérdés, hogy három női kardozónk és egy férfi párbajtőrözőnk is indulhat majd az olimpián, azonban most vált véglegessé, hogy mindannyian egyéniben is pástra léphetnek majd a francia fővárosban.
Eredményes Európa-bajnokságot zártak úszóink, hiszen a BVSC-sek 5 arany-, 6 ezüst- és 1 bronzéremből vették ki a részüket, ebből 3-3 egyéni első és második hely volt. Az is eldőlt, hogy négyen lehetnek majd ott Párizsban közülük az olimpián.
Ma délelőtt új vezetőedzőnk, Varga Dániel és új edzőnléti edzőnk, Vass Bence vezetésével megkezdte a felkészülést a 2024/2025-ös szezonra a BVSC-Zugló férfi vízilabdacsapata.
Két érmet is nyertek vívóink a bázeli Európa-bajnokságon! Pusztai Liza női kardban ezüst-, míg Andrásfi Tibor férfi párbajtőrben bronzéremnek örülhetett a bázeli kontinensviadalon!
Megvan a magyar csapat első Európa-bajnoki címe a belgrádi úszó Európa-bajnokságon a medencés számokban. Ezt pedig sportolónk, Késely Ajna szerezte 800 méter gyorson!
Ma rajtolnak a medencés versenyek a belgrádi vizes Európa-bajnokságon! A BVSC-t 10 fő képviseli majd a szerb fővárosban, ahol Kós Hubert először úszik majd tavalyi világbajnoki címe óta Európában!
Ott lehet az Európa-bajnokságon a női és férfi magyar padelválogatott is! Ugyanis a norvégiai kvalifikációs versenyen mindkét csapat kiharcolta a továbbjutást. A lányok ráadásul két BVSC-s játékossal a soraikban tették ezt!


