A Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) tagjai idén már hatvanadik alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira.
A Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) tagjai idén már hatvanadik alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira.
A szövetség a mai napon nyilvánosságra hozta, hogy mely kategóriában kik a jelöltek erre a rangos elismerésre. Nagy örömünkre egy jelenlegi sportolónk, illetve egy nálunk nevelkedett, és azóta már nemzetközi karriert befutott sportoló is a jelöltek között található.
Kozma Dominik nem csak a nyilatkozataival, hanem a nagyszerű úszásával is felhívta magára figyelmet a tavaly nyári budapesti vizes világbajnokságon. Doma a 4×100 méteres férfi gyorsváltóval az egész vébé legnagyobb meglepetését okozta azzal, hogy a csapat a rendkívül erős mezőnyben a harmadik helyen végzett. Dominik Németh Nándorral, Holoda Péterrel és Bohus Richárddal közösen lett jelölve az „Év csapata jelöltjei egyéni sportágak csapatversenyében” kategóriában, ahol a világ- és Európa-bajnok női kajak négyessel, illetve a Világcsoportba feljutott férfi tenisz Davis-kupacsapattal kell majd „megmérkőzniük”.
A jelöltek között egy másik BVSC-s kötődésű sportolót is találtunk. Az „Év férfi labdarúgója” díjra ugyanis egykori játékosunkat, Gulácsi Pétert, a Bundesliga-ban szereplő RB Leipzig, illetve a magyar válogatott kapusát is jelölték, akinek az ellenfelei a kispesti David Lanzafame és az USA-ban légióskodó Nikoliccs Nemanja lesznek.
Az "Év Sportolója 2017" díjátadó gáláját január 11-én 19.30-tól rendezi a Magyar Sportújságírók Szövetsége.


