Itthon már jól úsznak

Komolyan gondolták szeniorúszóink a hazai rendezésű világbajnokságra való felkészülést, amit bizonyítottak is a hódmezővásárhelyi országos bajnokságon.

A versenyen hat fővel vettek részt, a hat úszónk pedig összesen 13 érmet szerzett. Steiner Imre 400 vegyesen, Hortobágyi Tamás 50 pillangón, Székely Máté 800 gyorson, Arday Andrea pedig 200 gyorson lett aranyérmes, de 100 háton és 200 vegyesen egy-egy ezüstérmet is begyűjtött. Markovits Erzsébet 50, 100 és 200 mellen, Kovács Ildikó pedig 50 pillangón ért másodikként a célba. Hortobágyi Tamás 100 pillangón, Arday Andrea 200 háton és Kovács Ildikó 100 mellen állhatott még fel a dobogó harmadik fokára. Szenior úszócsapatunk a tavalyi százhalombattai országos bajnokságon alakult. A tagok többsége valamikor BVSC-kötődésű úszó volt, ezért szeniorként is klubunk színeiben kívántak versenyezni.