Női vízilabdázóink második hetüket fejezték be a felkészülés során. Bár a keret még nem teljes, hiszen többeknek is válogatott kötelezettségei vannak, de akik már a Szőnyi úton edzenek, lelkesen végzik a kemény alapozó munkát. Béres Gergely vezetőedzőnket, valamint a felnőtt válogatott kerettag Dobi Dorinát és a Franciaországból hazatérő Mucsy Mandulát kérdeztük a tapasztalatokról és játékosaink azt is elárulták, hogy már nagyon várják a minél több labdás edzést is.
Híreink
Kategória cikkjei
Bő egy héttel a labdarúgó Merkantil Bank Liga rajtja előtt tovább körvonalazódik felnőtt csapatunk kerete, ugyanis három játékos is érkezett a BVSC-be. Mindannyian rendelkeznek NB II-es múlttal, így reményeink szerint nagy erősítést jelentenek majd.
Vasárnaptól Szkopjéra is figyelünk, hiszen egy hétig az észak-macedón fővárosban rendezik az Európai Ifjúsági Olimpiát. Az utánpótlás világversenyen tehetséges úszónk, Szabó Kincső Hanna képviseli a BVSC-t. Vele beszélgettünk!
Gól nélküli döntetlennel tesztelte, milyen villanyfényes meccset játszani itthon, a labdarúgó Merkantil Bank Liga jövő heti rajtjára készülő felnőtt csapatunk. A Komárom ellen mindkét együttes csak helyzetekig jutott.
Két női padelversenyzőnk, Andrejszki Dóra és Juhász Pálma ismét képviselte hazánkat a magyar csapat tagjaként a Madridban rendezett Európa-bajnokságon. A lányok végül csoportharmadikként zárták a tornát.
A sűrű felkészülési program közepette, szombat délelőtt a Csákvár együttesét fogadták NB II-es labdarúgóink, és ahogy februárban a bajnokin, úgy most is 2-1-re a Fejér megyeiek győztek a Szőnyi úton. A két csapat hamarosan a bajnokságban is összemérheti erejét, de akkor már Csákváron, remélhetően azzal az eredménnyel, mint egy évvel ezelőtt.
A mostani világbajnokság egyik különlegessége, hogy több mint három héten keresztül, egészen augusztus 3-ig tartanak majd a versenyek, első körben a vízilabdázók és nyílt vízi úszók küzdelmeit bonyolítják le. A magyar vízilabda válogatottakban pedig egy-egy BVSC-s sportolóért is szoríthatunk külön, a férfiak keretét Kovács Péter, a női csapatot Dömsödi Dalma erősíti klubunkból!
Az U23-as úszó Eb után ugyancsak Somorján rendezték az ifjúsági úszó Európa-bajnokságot is, amelyre három úszónk kapott meghívást a nemzeti csapatba. Zámbori Hanna 100 és 200 méter mellen, Bagi Zoltán 50 méter pillangón, Rácz Zsombor pedig 100 és 200 méter háton képviselte a magyar színeket. Sportolóink remekül helyt álltak a kontinenstornán, Rácz Zsombor szerezte a magyar csapat két aranyérme közül az egyiket, a 200 méter hát döntőjében!
Sajnálattal közöljük, hogy életének 70. évében elhunyt korábbi óvodavezetőnk, Sándor Gyuláné Margó.
Rendhagyó időpontban, júliusban rendezték az ökölvívók magyar bajnokságát Tatabányán! A szokásos decemberi ob-t azért tették át a nyár közepére, mert az év fő versenye a szeptemberi liverpooli világbajnokság, így a viadal kiváló visszajelzést nyújtott a versenyzők és az edzők számára is a jelenlegi felkészültségről. A BVSC-Zugló bunyósai is remekül szerepeltek Tatabányán, összesen hét éremmel, három arany-, egy ezüst- és három bronzéremmel tértek haza.
Második felkészülési mérkőzését 3-1-re elveszítette a BVSC, a tavaly még elsőosztályú és a közkedvelt nevét 7 év után a napokban visszakapó Videoton otthonában. A Sóstói Stadionban gól nélküli első félidő után, 1-0-ra még vezetett csapatunk, de a hazaiak egy öngól és két jól eltalált távoli lövésnek köszönhetően megfordították a mérkőzést.
A BVSC-Zugló tenisz szakosztálya mindkét telephelyünkön, a Szőnyi úton és a Tatai úton is várja a sportolni vágyókat. Kiss Gergellyel, a szakosztály vezetőjével beszélgettünk arról, hogy hol tartanak most az építkezésben és milyen távlati célokkal dolgoznak a mindennapokban.
Ha nyári szünet, akkor nyári tábor! Nincs ez másként a BVSC-nél sem, klubunk minden szakosztályában zajlanak a táborok. A Tatai úti edzőközpontban, a birkózóink között már hagyománynak számít, hogy minden évben a sportág egy-egy nagy múltú képviselője látogatja meg a gyerekeket, akitől lehet kérdezni és átadja tapasztalatait is. Ebben az évben a világ- és Európa-bajnok, kétszeres olimpiai ötödik Bácsi Péter volt a vendégünk, aki jelenleg a Magyar Birkózók Szövetségének szakmai igazgatójaként segíti a sportág fejlődését és tartalmas előadása után néhány kérdésünkre is választ adott!


