Varga Dániel: "Negyedről-negyedre, támadásról-támadásra kell építkeznünk"

Szeptember 27-én és 28-án rendezik a BENU Férfi Vízilabda Magyar Kupa négyes döntőjét - szombaton a két elődöntőt, majd vasárnap a bronzmérkőzést és a finálét - a Komjádi Béla Sportuszodában! A BVSC-Manna ABC ellenfele az elődöntőben a címvédő és zsinórban hétszeres bajnok FTC lesz, így a tavalyi döntő párosítása ismétlődik meg egy körrel korábban. A találkozó előtt férfi vízilabda csapatunk vezetőedzőjével, Varga Dániellel készítettünk rövid interjút!
Jól kezdte a 2025/26-os bajnoki idényt a BVSC-Manna ABC férfi csapata: a Magyar Kupa oda-visszavágós negyeddöntőjében összesen 41 gólt szerezve búcsúztatta az UVSE-t, majd a bajnoki nyitányon Egerből is sikerült elhoznia a három pontot, így 100%-os teljesítménnyel várhatja a kupa elődöntőt. A szezonkezdetről és az azt megelőző "kétkapuzásról" így nyilatkozott vezetőedzőnk:
"Elégedett vagyok a legtöbb dologgal, de a három tétmeccs mellé mindenképp odatenném, hogy volt négy darab kétkapunk is a szezon előtt, kettő a Dubrovnikkal, kettő pedig a Zágrábbal és ha így nézem a teljes képet, akkor még inkább elégedett lehetek az elmúlt három hét teljesítményével. Azért egy Magyar Kupa mérkőzés az nagyon más történet, a Fradi ellen pláne más történet, de az eddigi tapasztalatok alapján minden okom megvan azt feltételezni, hogy jó meccset fogunk játszani." - kezdte Varga Dániel
Ha már jó meccs, akkor nem mehetünk el szó nélkül a tavalyi döntő mellett, ahol ugyancsak a Komjádi Uszodában telt ház előtt játszhattunk, a kupa mellett a BL-t és a bajnokságot is megnyerő zöld-fehérekkel. Sokak szerint az elmúlt évek legjobb kupadöntőjét produkálta a két csapat, gyönyörű gólokkal és nagy fordításokkal. Akkor három és fél negyedig teljesen egálba voltunk a Ferencvárossal a végén azonban 15-11-re ellenfelünk nyerte meg a kupát. Hozzá kell tenni, hogy a BVSC 2003-ban tudott utoljára döntőt játszani a sorozatban, akkor az épp Varga Dániellel felálló Vasas ellen sikerült aranyat szereznünk, így a 2024-es ezüst 20 év után a legjobb eredményünk a Magyar Kupában. Arra a kérdésre, hogy mennyit foglalkoznak a tavalyi döntővel, így válaszolt Varga Dániel:
"Ez egy kettős dolog, mert jó ha a játékosoknak eszébe jut az élmény, ad egy tartást, hogy igenis van keresnivalónk és lehetőségünk legyőzni a Fradit, mert közel voltunk tavaly. Másrészt meg azt sem szeretném, hogy beleragadjunk abba, hiszen az már egy évvel ezelőtt volt. Más volt ez a csapat, más volt a Fradi is akkor. A felkészülés szempontjából csak néhány momentumot mutatok meg a játékosaimnak - amelyek várhatóan a most szombati elődöntőben is ismétlődni fog a Fradi részéről - hogy felkészülhessünk rá."
Az, hogy egy ilyen mérkőzésen hogyan alkalmazkodunk, ha egyáltalán alkalmazkodunk az ellenfél játékához fontos eleme a meccstervnek. Az utóbbi évek egyeduralkodóját kéne valahogyan legyőzni a döntőért, ami nem kis feladat, de talán túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a BVSC az a hazai klub, amely a legközelebb állt ehhez az elmúlt években.
"Fontos szemléletbeli dolog, hogy mi hogyan próbálunk alkalmazkodni az ellenfélhez, de nekem sokkal fontosabb az, hogy magunkból kihozzuk a maximumot. Ez egy út, amit járunk és azt gondolom, ha a BVSC a játékosaink képességei alapján meg tudja valósítani a tervünket, akkor van esélyünk arra, hogy nem csak egy jó meccset játszunk, hanem nyerni is tudjunk a Fradi ellen."
Sokszor mondják, hogy valójában az út a cél. Az út, melyet oly sokszor emleget Varga Dániel is. Ennek az útnak a fizikai felkészülés mellett lelki oldala is van. A kupák világa más, mint a bajnokságé és itt egy mérkőzésen múlik minden, így arról is kérdeztük vezetőedzőnket, milyen mentális állapotban várja a csapat a szombati elődöntőt:
"Lépésről lépésre kell haladni. Nem lehet készülni a negyedik negyedre, hogyha szoros akkor majd mit csináljunk, negyedről negyedre, támadásról, támadásra kell építkezni, nem csak taktikailag vagy erőnlétileg, hanem lelkileg is. Persze jó, hogyha van a játékosok fejében is egy kép és a szívükben egy érzés azzal kapcsolatban, hogy mi nyerni fogunk. Ezt tudomásul kell venni, de mindig a következő feladatra kell összpontosítani. Nem lehet úgy az utat járni, hogy öt lépéssel előre nézünk, mert akkor megbotlunk az előttünk lévő akadály miatt. Felkészülünk egy átfogó dologra is, de le lesznek bontva az egyéni- és a csapatszerepek is, amelyeket percről-percre kell majd megvalósítani."
Csapatunknak és a stábnak sok sikert kívánunk ezeknek a feladatoknak a megvalósításában! Szombaton 18 órától a másik elődöntővel kezdődik a program, melyen a Szolnok és a Honvéd néz majd farkasszemet egymással, 19:30-tól pedig a BVSC - Ferencváros elődöntőt rendezik. Buzdítsuk minél többen a helyszínen a fiúkat! Várunk mindenkit! Hajrá, BVSC!