Menü

Szurkoljunk a versenyzőinknek!

2017. Március 31
1709
Szurkoljunk a versenyzőinknek!

Április 1-10 között a bulgáriai Plovdív-ban rendezik a kadet- és junior vívóvilágbajnokságot.
A magyar csapatban pedig több versenyzőnk is helyet kapott. Andrásfi Tibor a junior párbajtőrözők egyéni- és csapatversenyében szerepel majd, Galgóczy Tamás és Nagy Martin pedig a junior kardozók egyéni- és csapatküzdelmében vesz részt. Női kardban az EB-hez hasonlóan szinte száz százalékos a jelenlétünk, a négyfős csapat három tagja, Pusztai Liza, Nagy Valentina és Bérczy Dorottya is klubunk versenyzői, akik az egyéni és a csapatversenyben is szerepet kapnak majd.

A kadet korosztályban klubunkat Majnik Roland párbajtőröző, Pusztai Liza és Nagy Valentina kardvívók képviselik majd. Ebben a korcsoportban csak egyéni versenyt, illetve egy speciális csapatversenyt rendeznek. Ez utóbbiban minden fegyvernemet egy-egy fiú és lány képviseli majd az úgynevezett vegyes csapatban. Pusztai Liza ez utóbbi csapatban is képvisel majd bennünket.

A Plovdív-i világbajnokság menetrendje:

 
Április 1-4 között a kadet korosztály versenyeit rendezik.
Április 1-én férfi kard és női párbajtőr egyéni
Április 2-án női kard (Pusztai Liza és Nagy Valentina) és férfi tőr egyéni
Április 3-án női tőr és férfi párbajtőr (Majnik Roland) egyéni
Április 4 vegyes csapat (Pusztai Liza)
Április 5-10 között lesznek a junior versenyek
Április 5-én női párbajtőr és férfi kard (Galgóczy Tamás és Nagy Martin) egyéni
Április 6-án férfi tőr és női kard (Pusztai Liza, Nagy Valentina és Bérczy Dorottya) egyéni
Április 7-én férfi párbajtőr (Andrásfi Tibor) és női tőr egyéni
Április 7-8-án női párbajtőr és férfi kard (Galgóczy Tamás és Nagy Martin) csapat
Április 8-9-én női kard (Pusztai Liza, Nagy Valentina és Bérczy Dorottya) és férfi tőr csapat
Április 9-10-én női tőr és férfi párbajtőr (Andrásfi Tibor) csapatversenyt rendeznek
 
Egy hónappal ezelőtt ugyancsak a bulgáriai város adott otthont a kadet és junior vívók Európa-bajnokságának, ahol sportolóink kimagaslóan szerepeltek.

Pusztai Liza megnyerte a kadet egyéni versenyt, a junioroknál második lett. A Lizát és Nagy Valentinát soraiban tudó női kadet kardcsapat ezüstérmes lett, a junioroknál pedig Bérczy Dorottyával kiegészülve negyedikek lettek. Andrásfi Tibor a junior férfi párbajtőrcsapattal lett bronzérmes, Galgóczy Tamás hatodik lett a junior férfi kardozók egyéni küzdelmében, Majnik Roland pedig a kadet férfi párbajtőrcsapat tagjaként negyedik volt. A mostani világbajnokságon szerepet nem kapó Fröhlich Bálint az Európa-bajnoki címet nyerő kadet férfi kardcsapat tagja volt.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz