Menü

Sport és tanulás - Istókot is díjazták

2019. Június 01
990
Sport és tanulás - Istókot is díjazták

 

Május 31-én rendezte a Csanádi Árpád Általános Iskola és Gimnázium szokásos év végi díjkiosztó ünnepségét. Az ország első olimpiai iskolájában mind a mai napig nagy hagyománya van az élsportolók képzésének, illetve az olimpiai eszme ápolásának. Ennek keretében minden tanév ezen időszakán kiosztják a legjobb sportolóknak (és mellette legjobban tanulóknak) járó elismeréseket. Az idei esztendőben nagy megtiszteltetés érte klubunkat, hisz az intézmény egyik végzős diákja, Takács István (Istók) kapta a legjobb fiú tanulónak és sportolónak járó Schlegel Oszkár-díjat. Az elismerés névadója az iskola egykori legendás testnevelőtanára, majd igazgatója volt. Neki köszönhető, hogy a Csanádi iskola komoly hírnevet szerzett a magyar oktatásban, így a róla elnevezett díj az egyik legrangosabb elismerésnek számít a zuglói alma materben.

Istók gimnáziumi éveit töltötte az Őrnagy utcában. Birkózópályafutása azonban már jóval korábban elkezdődött (a mi klubunkban, ahol édesapja, Takács Ferenc készíti őt fel a versenyekre), de legkomolyabb sikereit már csanádisként érte el. Magyar bajnok, diákolimpiai győztes, itthon a súlycsoportjában, kötöttfogás 82 kg-ban évek óta egyeduralkodónak számít a korosztályában, emellett válogatott, az elmúlt évben például a junior vébén bronzérmes volt. Idén is már több nemzetközi birkózóversenyen szőnyegre lépett, ezeket rendre meg is nyerte, ám az év legfontosabb eseménye, a junior Európa-bajnokság még csak ez után következik. Olyannyira, hogy díjazott versenyzőnk már úton is van a spanyolországi Ponteverda-ban június 3-9. között rendezendő korosztályos világversenyre (édesapjával együtt), így a rangos elismerést távollétében a keresztapja vette át Rabi Ferencné igazgatónőtől és Schlegel Oszkár unokáitól. Klubunk nevében szívből gratulálunk a díjazottnak, akinek egyben az EB-n is sok sikert kívánunk.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz