Menü

Megsérült a világbajnokunk

2016. Október 25
1652
Megsérült a világbajnokunk

Sérülés miatt lemarad a linzi felnőtt karate világbajnokságról Szegedi Döme, korosztályos világbajnokunk. Jó hír a rossz hírben, hogy a Dömét a 60 kg-os súlycsoportban az ugyancsak BVSC-s Kapdebo Lóránd pótolja majd.

Egy sérülés sosem jöhet jókor, ám közvetlenül az év versenyének számító felnőtt világbajnokság előtt megsérülni, már-már egyenesen tragédiának számít. Sajnos, ebbe a helyzetbe került klubunk első „profi” karatésa, Szegedi Döme, akivel néhány napja hosszú távú szerződést kötött az egyesületünk. A 24 éves sportoló néhány nappal az indulás előtt egy edzésen szenvedett combizom-sérülést, mellyel természetesen nem léphetett volna tatamira az október 26-án kezdődő felnőtt világbajnokságon. A felnőtt válogatottat is irányító BVSC-s karateedző, Ruzsinszky György így, a szintén nálunk sportoló Kapdebo Lórándot hívta be. A Linzben tatamira lépő BVSC-s különítmény létszáma tehát nem változik, az egyéni versenyekben Bartha Nikola (nők kumite 61 kg), Kapdebo Lóránd (férfiak kumite 60 kg), György Dániel (férfiak kumite 84 kg), Höning Ádám (férfiak kumite +84 kg), György Dániel, Höning Alex, Höning Ádám, Höning Dávid (férfi csapat kumite) és Bartha Nikola (női csapat kumite) képviseli majd a színeinket.

Dömének meg mihamarabbi jobbulást kívánunk!

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz