Menü

Klubunk érmesei és pontszerzői a FINA Masters VB-n

2017. Október 11
2160
Klubunk érmesei és pontszerzői a FINA Masters VB-n

Miután az augusztusi FINA Masters VB BVSC-s sportolói visszatértek jól megérdemelt szabadságukból, végre lencsevégre kaphattuk érmes és pontszerző résztvevőinket. A plakátot, büszkeségünkre már uszodánkban is láthatják látogatóink.

Emlékeztetőül az eredményeink:


A szinkronúszók közül a párosok versenyében (25-29 éves korcsoportban) a dobogó felső két fokára egyaránt BVSC-s egység állhatott fel. A világbajnoki címet a Kiss Júlia – Gieszerné Győri Juli kettős, az ezüstérmet pedig a Kovács Dorottya – Stumpf Kata duó érdemelte ki. A csapatok versenyében az Ökrös Anna, dr. Marschalkó Petra, Kovács Dorottya, Kiss Júlia, Gieszerné Győri Juli, Stumpf Kata, Háló Lili, Szále Katalin, Aranyossy-Nagy Zsófia, Ambrus Réka alkotta csapatunk is világbajnoki címet szerzett. Egyéniben Szále Katalin a 40 év feletti korcsoportbana a 12., dr. Marschalkó Petra pedig a 30 év feletti korosztályban az előkelő negyedik lett.

A Millennium névre hallgató vízilabda csapat „leg BVSC-sebb” tagja Märcz Tamás volt, és a  női „dream team-ben szintén BVSC-s Doroszlai (Szalkay) Orsolya, Zsoldos-Rédei Kata és Gruber Laura egyaránt világbajnok lett. A +55-ös korcsoportban szereplő Kuncz Lászlóval megerősített MC Walrus együttes bronzérmet nyert.

Úszó csapatunk 11 versenyzőből állt. Székely Máté, Arday Andrea, Hortobágyi Tamás, Zacsovics Szilvia, Steiner Imre, Heilmann Krisztina, Gyuráki Attila, Kovács Ildikó, Rádi Zsolt, Vermes Albán és Markovits Erzsébet egyaránt remekül úszott, de a legjobb eredményt a 37 évvel ezelőtti moszkvai olimpia ezüstérmese, Vermes Albán produkálta, aki a 60+-os kategóriában 200 mellúszásban pontszerző, hatodik lett.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz