Menü

Harminc éve az élvonalban

2019. Február 19
1704
Harminc éve az élvonalban

A Sportegyesületek Országos Szövetségét 1989-ben alapították. A szervezet az elmúlt harminc esztendőben a magyar sport sikerességének és eredményességének hátterét biztosította. Az évforduló alkalmából február 15-én este jubileumi gálát rendeztek a Groupama Arénában, melyen dr. Deutsch Tamás, a SOSZ elnöke, dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Schmitt Pál, a Nemzet Sportolója, a MOB tiszteletbeli elnöke köszöntötte a magyarországi sportegyesületek képviselőit. A három vezető egyaránt szükségesnek tartotta kihangsúlyozni a klubokban folyó szakmai munka fontosságát, mely a sportsikerek egyik, hanem a legfőbb záloga. Az ünnepelt szövetség jelenleg több mint ötszáz taggal működik, de ennél is fontosabb, hogy az összes valamirevaló magyarországi egyesület tagja már a szervezetnek. Köztük mi is, így számunkra kiemelten fontos volt az az elismerés, melyben klubunk részesült a február 15-i ünnepségen. A gála szervezői ugyanis a jubileum alkalmából összeállították az elmúlt három évtized legeredményesebb magyar egyesületeinek listáját, melyhez az elmúlt 30 évben elért nyári és téli olimpiai és paralimpiai játékokon szerzett olimpiai pontokat vették alapul. Mint ahogy az a Groupama Arénában kiderült, egyesületünk ebben a nemes versengésben is „pontszerző” helyen végzett, hisz komoly egyesületeket megelőzve az előkelő hatodik lett. A SOSZ-tól kapott díj értékét növelte, hogy ilyen elismerésben mindössze tíz egyesület részesülhetett. Az elismerést klubunk nevében Szentpáli Gábor ügyvezető elnök vette át, az ünnepségen rajta kívül Kiss Balázs, világbajnok birkózónk és szakosztályunk elnöke, Korpási Bálint világbajnok birkózónk, illetve úszócsapatunk három kitűnősége, Bernek Péter, Bohus Richárd és Kozma Dominik képviselték egyesületünket.

 

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz