Érmes válogató a hazai Eb-re

2019. November 12
1631

Az U10-től egészen az U21-es korosztályig, összesen 14 érmet, valamint további értékes helyezéseket gyűjtöttek karatésaink az utánpótlás számára rendezett Hungarian Openen. Béres Botond egy súlycsoporttal fentebb is érmes tudott lenni.

Tizenegy nemzet 114 klubja és 800 sportolója vett részt a Szigetszentmiklóson rendezett Hungarian Open Saman Cup nemzetközi karate versenyen. A viadal fontos állomása volt a jövő évi korosztályos budapesti Európa-bajnokság kvalifikációjának, hiszen a sportolók pontokat gyűjthettek a válogató során.

BVSC-s karatésaink is szép számmal vettek részt a versenyen. Ráadásul utánpótlásunk az érmekkel sem maradt adós. Összesen 14 alkalommal állhatott dobogóra sportolónk, közülük Benke Ármin katában (3. hely) és kumitében (2. hely) is érmet szerzett.

A junior-világbajnokságon -61 kg-ban 5. helyezett karatésunk, Béres Botond ahogy korábbi interjújában jelezte, a hazai kontinensviadalra való kvalifikáció miatt eggyel fentebbi súlycsoportban próbálkozik majd a novemberi versenyeken. Botond számára jól sikerült ez a bemutatkozás, hiszen bronzérmes lett -68 kilogrammban, ezzel az MTK-s Deme Bálinthoz hasonlóan a legjobb magyar lett ebben a kategóriában.

A csapat egyetlen aranyérmét Gyurics Lilien (-34 kg) zsebelte be az U10-es korosztályban. Rajta kívül 3 ezüst- és 10 bronzérmet, valamint további értékes helyezéseket gyűjtöttek sportolóink.