Első lépés

Első lépés

Bár a vízilabdabajnokság még nem kezdődött el, legjobb férfi csapatainkra mégis tétmeccsek vártak szeptember utolsó hétvégéjén. A nemzetközi kupaporondon pedig idén a mi csapatunk is bemutatkozhatott. A tavalyi bajnokságban ötödik helyen végzett együttesünk az Euro-kupa C csoportjában kezdte meg nemzetközi kalandját, ahol a házigazda Barcelona és a francia Nice együttesével mérkőzött meg a továbbjutást jelentő első két helyért. Szűcs Levente együttese nem bízott semmit a véletlenre, s már az első meccsén, a franciák ellen bebiztosította a továbbjutását. Az Olympic Nice - BVSC-Zugló Diapoló meccsen Pásztor Matyiék 9-0-s előnyre tettek szert, amit a meccs végéig tartani tudtak (18-9). Mivel a franciákat a katalánok is megverték, a Barcelona elleni mérkőzésnek már nem a továbbjutás, hanem a csoportelsőség volt a tétje. Ezen a meccsen négy ellentétes negyedet játszottak a csapatok: az elsőt és a harmadikat két-két góllal a katalánok, a másodikat és a negyediket pedig kettő, illetve egy góllal a mieink nyerték. Ami összesítésben 9-8-as Barcelona-győzelmet eredményezett. Így a csoportunkból a CN Barcelona elsőként, Létay Krisztiánék pedig másodikként léptek tovább.