Első feladat teljesítve

Örömmel jelenthetjük, hogy férfi vízilabdacsapatunk teljesítette első célkitűzését, azaz biztosította a helyét a felsőházi rájátszásban (ezt már egy fordulóval ezelőtt megtette), illetve a két nagyágyú, a Fradi és az Eger mögött az előzetesen remélt harmadik helyen végzett a csoportjában. Pedig ennek az alapszakasznak voltak hullámvölgyei, gondoljunk csak a Pécs ellen egymást követően kétszer is az utolsó negyedben elveszített mérkőzésekre. Ám, szerencsére mindig volt tartás a csapatban, amely képes volt felállni a padlóról, ennek pedig csoportharmadik hely és felsőházba jutás lett az eredménye. Az alapszakasz utolsó mérkőzését tegnap este a Kőér utcában a nagy rivális Honvéd ellen játszottuk. A házigazda együttes feltett szándéka volt, hogy az utolsó mérkőzésen megelőzzenek bennünket (így több pontot vigyenek a középszakaszba), ám szerencsére Czigány Karcsiék állták a sarat, és a rendkívül küzdelmes mérkőzésen sikerült megőrizniük a döntetlent (7-7), ezzel pedig megmaradt a meccs előtti egypontos előnyünk. Folytatás a középszakaszban, ahol az OSC, a Szolnok, a Miskolc és a Debrecen vár majd ránk.