Menü

Elismerés egykori edzőnknek

2019. Március 28
1410
Elismerés egykori edzőnknek

A Magyar Röplabda Szövetség elnöksége úgy határozott, hogy az Év női- és az Év férfi teremröplabdázójának járó elismeréseket a XX. század legjobb röplabdásainak megválasztott Szalay Béláné Sebők Éváról és Tatár Mihályról nevezi el. Az előbbi sportoló pályafutása a Nehézipari Minisztériumhoz (NIM-hez) kötődött, az utóbbi pedig elsősorban szparis és honvédos volt. Tatár Mihály elismerésére azonban mi is büszkék lehetünk. Egyrészt, mert a felesége, Quintz-Kékessy Éva a mi játékosunk volt, nálunk lett 88-szoros válogatott, majd sportolói pályafutását befejezve klubunk röplabda-szakosztályának vezetője lett. De Tatár Mihály-díjat azért is magunkénak érezhetjük, mert a 265-szörös válogatott, négyszeres bajnok, kétszeres kupagyőztes, Európa-bajnoki ezüstérmes sportoló edzőként is szép karriert futott be. És többek között a mi csapatunkat is edzette. Neki is nagy szerepe volt abban, hogy a 90-es évek legelején klubunk röplabda-szakosztálya a legjobb hazai műhelyek közé tartozott. Egyesületünkben a női röplabdának vannak hagyományai, ám így is megtiszteltetés számunkra, hogy a jövőben az Év legjobb férfi teremröplabdázója az edzőnkről elnevezett Tatár Mihály-díjban részesül majd.

Vissza a hírekhez | Vissza a hírcsoporthoz